Президент Росії Володимир Путін обіцяє заходи у відповідь, якщо американські ракети з’являться в Європі.

Про це Путін сказав під час свого послання Федеральним зборам, пише "Сегодня".

Прогнозовано Путін звинуватив США у порушенні ядерного Договору.

"Вони використовують надумані звинувачення на адресу Росії для обґрунтування свого одностороннього виходу з договору. Як вони діють насправді: самі все порушують, а потім шукають виправдання і призначають винних. Ще й своїх сателітів мобілізують: вони так акуратно, але все ж американцям "підхрюкують". Спершу почали розробку і застосування ракет середньої дальності, присвоївши їм назви для відводу очей "ракети-мішені" для цілей ПРО. Потім приступили до розгортання в Європі універсальних пускових установок, які дозволяють здійснити бойове застосування крилатих ракет середньої дальності "Томагавк", — заявив Путін.

Він вважає, що саме американці знехтували пунктами Договору про РСМД, розмістивши в Румунії пускові установки.

Він також наголосив, що Росія не має наміру розміщувати заборонені Договором ракети в Європі, проте в разі появи на європейському континенті американських ракет, Москва зробить аналогічний хід у відповідь.

"Це створить для Росії серйозні загрози, адже у деяких класів цих ракет підльоту до Москви може скласти до 10-12 хвилин. У такому випадку ми будемо змушені передбачити дзеркальні й асиметричні дії. Росія створить і розгорне види озброєнь, які можуть бути використані не тільки щодо тих територій, з яких для нас буде виходити пряма загроза, а й щодо тих територій, де розміщені центри прийняття рішень зі застосування ракетних комплексів", — запевнив Путін.

Як писав “Вголос”, Північноатлантичний альянс не відмовиться від ядерної зброї, поки її мають Китай та Росія.

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг наголошує, що в Альянсі готуються до розміщення Росією в Європі більшої кількості ядерних ракет.