Про це заявив Президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю «Bloomberg», інформує «ТАСС».

«Якщо комусь хочеться почати переглядати підсумки Другої світової війни, давайте спробуємо подискутувати на цю тему. Але тоді треба дискутувати не щодо Калінінграду, а в цілому щодо східних земель Німеччини, щодо Львова, який був частиною Польщі, і так далі, і так далі. Там є й Угорщина, є і Румунія. Якщо комусь хочеться розкрити цей ящик Пандори і почати з ним працювати, – будь ласка, прапор в руки, починайте», – сказав він.

Говорячи про розбіжності з Японією через Курильських островів, Путін зазначив, що «японське питання виникло як результат Другої світової війни і закріплене у міжнародних документах, пов'язаних з результатами цієї війни».

Відповідаючи на репліку інтерв'юера про те, що в 2004 році Росія передала Китаю острів Тарабаров, Президент РФ наголосив, що ця територія відійшла Китаю унаслідок переговорів, які тривали «протягом 40 років», і це питання не пов'язане з підсумками Другої світової війни.

«Частина території остаточно закріплена за Росією, частина території остаточно закріплена за Китайською Народною Республікою. Хочу наголосити, що це стало можливим виключно – це дуже важливо – на тлі дуже високого рівня довіри, яка склалася до того моменту між Росією і Китаєм. І якщо ми досягнемо такого ж високого рівня довіри з Японією, то і тут ми можемо знайти якісь компроміси», – сказав Путін.

Зазначимо, 2 вересня світ відзначає 71-ту річницю закінчення Другої світової війни – найбільшого в історії людства збройного конфлікту, який завершився підписанням капітуляції Японії.