Про це повідомляє прес-служба президента РФ Володимира Путіна.

Крім нього і патріарха Московського і всієї Русі Кирила в урочистій церемонії брали участь мер міста Сергій Собянін, міністр культури Росії Володимир Мединський та інші чиновники і релігійні діячі.

Виступаючи на церемонії відкриття, Путін заявив, що російське суспільство має протистояти сучасним викликам і загрозам, слідуючи духовним заповітам, залишеним князем Володимиром.

«Сьогодні наш обов'язок – разом протистояти сучасним викликам і загрозам, спираючись на духовні заповіти, на безцінні традиції єдності і згоди, йти вперед, забезпечуючи спадкоємність нашої тисячолітньої історії», - заявив Путін.

«Пам'ятник князю Володимиру – це символ єдності всіх народів, батьком яких він є, а це народи історичної Русі, які нині проживають у межах багатьох держав. Пам'ятник батькові може бути скрізь, де живуть його діти, в цьому немає ніякого протиріччя. Але погано, якщо діти забувають, що у них один батько», - додав патріарх Кирило.

За даними спецслужби, заклики приходити на такі заходи розміщуються в соціальних мережах через представників проросійських політичних структур. Датами проведення заходу акцій визначені 4 листопада - так званий «День народної єдності», що відзначається в РФ на державному рівні, і 19 листопада. Повідомлялося, що на цю дату заплановані акції «Тарифний опір» у всіх великих містах України.