Укази розміщені на офіційному порталі правової інформації, пише «Лента». 

«За масовий героїзм і відвагу, стійкість і мужність, проявлені особовим складом бригади в бойових діях по захисту Батьківщини і державних інтересів в умовах збройних конфліктів, та враховуючи її заслуги в мирний час, постановляю: присвоїти 83-й окремій десантно-штурмової бригади почесне найменування «гвардійська» і надалі іменувати її 83-а окрема гвардійська десантно-штурмова бригада», - зазначено в тексті указу. Аналогічний зміст мають і укази, що стосуються 11-й ОДШБр і 38-го окремого полку зв'язку.

Місця і дати бойових дій, за участь в яких дані частини отримали гвардійські звання, в указах не розкриваються. Відкритих відомостей про участь цих частин і з'єднань в бойових діях, що припускають прояв особовим складом масового героїзму, нема.

Відомо, що особовий склад 83-й бригади брав участь у першій чеченській кампанії 1994-1996 років у складі зведених підрозділів. Сама бригада на Північний Кавказ не перебазувалася. Бойові завдання в ході обох чеченських кампаній виконували також військовослужбовці 38-го окремого полку зв'язку.

Нагадаємо, російських десантників неодноразово брали в полон сили АТО.

Зокрема, 20 серпня в бою під Луганськом українські військові захопили дві БМД Псковської дивізії ВДВ Росії

25 серпня поблизу населеного пункту Дзеркальний Амвросіївського району Донецької області спільна оперативна група НД України і СБУ затримала десять військовослужбовців 331 полку 98 Свірської дивізії Повітряно-десантних військ Збройних сил РФ (в ч 71211).

В Інтернет виклали відео допиту одного із затриманих.

Натомість у Міноборони РФ кажуть, що їх десантники випадково зайшли в Україну.

Ще одну групу російських десантників взяли в полон під Іловайськом