У цьому плані Путін передбачив автономію для Донбасу та визнання «виборів» 2 листопада, пише «Дзеркало тижня».

Передачею самого документа Путін зробив спробу схилити на свій бік Меркель і Олланда і, узгодивши позиції на кремлівській платформі, утрьох, без США, натиснути на Україну. 

Проте європейські партнери поінформували Київ про існування «плану», щоправда, документа не передали ні Клімкіну, ні Порошенкові. 

Разом з тим, за даними DT.UA, варіант, запропонований Путіним, не видався Ангелі Меркель і, напевно, Франсуа Олланду, однозначно прийнятним. І вони вирішили, що необхідно обговорити його спершу з Петром Порошенком, а потім із Владіміром Путіним.

Що ж до української сторони, то Київ через довірених комунікаторів передав своє наполегливе бажання ознайомитися з останнім зразком путінської творчості. Зрештою, документ таки був переданий у Київ — не українським чи російським послом, а Віктором Медведчуком.  

За даними DT.UA, отриманими з української сторони, Порошенко, після ознайомлення з текстом, повідомив Владіміру Путіну про неприйнятність для України запропонованого плану, вважаючи його спробою дестабілізувати ситуацію в країні з метою її розвалу. 

Основні пункти «Комплексу заходів…»: 

— надання статусу автономії в рамках адміністративних кордонів Луганської і Донецької областей; 

— гарантія безпеки, недоторканності та безвідкликності обраних на позачергових муніципальних виборах осіб та органів влади (ці вибори називають другим етапом, згідно з яким перший етап, що пройшов 2 листопада 2014 р. і призначив Захарченка і Плотницького керівниками «ДНР» і «ЛНР», уже відбувся і залишиться в силі);

— гарантія виконання Україною Закону «Про особливий статус» у повному обсязі (нагадаємо, що в законі «Про статус» не зазначено дати місцевих виборів і кордонів території, на яку він поширюється. Останнє має визначити Верховна Рада…);

— гарантія конституційної реформи України, що передбачає децентралізацію і федералізацію, а також створення Донецької і Луганської автономних областей (або республік). Щодо Донбасу Путін конституційні перетворення бачить так: створення автономних республік; надання їм статусу вільної економічної зони; ухвалення конституцій Донецької і Луганської автономних республік; проведення виборів відповідно до донецької і луганської конституцій; договір про розмежування повноважень між Україною і автономними республіками. 

Для реалізації всього цього в документі передбачено встановлення прямого діалогу між офіційним Києвом і лідерами «ДНР» і «ЛНР», виведення всіх українських військових формувань — ЗСУ і МВС — за межі областей і легалізація «народної міліції», якою називатимуться наявні на території «ДНР» і «ЛНР» військові формування, зосередження частин «народної міліції» на кордоні з Росією. 

«Зрозуміло, у формат запропонованого Меркель і Олланду плану ввійшли не всі побажання російського президента. У принципі, для Порошенка не новина комплексний погляд Путіна на врегулювання ситуації в Україні. Кремль для зустрічі в Астані, що не відбулася, пропонував простий і ясний порядок денний: федералізація України; конституційно закріплений нейтралітет; визнання Криму частиною Росії і участь України в ЄврАзЕС. Ба більше, кажуть, Путін намагався це видати за позицію, нібито погоджену Назарбаєвим із Порошенком», – йдеться в статті.

Нагадаємо, Держсекретар США Джон Керрі, який теж перебував з візитом у Києві, заявив, що Меркель та Олланд мають зустрічну пропозицію щодо зупинення бойових дій на Донбасі для президента Росії Володимира Путіна.

Після зустрічі Меркель-Олланд-Путін, в Кремлі заявили, що розробляється спільний документ про реалізацію мінських домовленостей.