Як повідомляє телеканал «Дождь», текст документа опублікувало в понеділок, 13 жовтня, абхазьке державне інформагентство «Апснипрес».

Зокрема, стаття 5 договору «Про співпрацю і інтеграцію» передбачає створення об'єднаного угруповання військ Збройних сил РФ і Абхазії «для відбиття агресії (збройного нападу) відповідно до статті 51 Статуту ООН, і формування органів управління цим угрупованням».

Договір також передбачає створення спільної оборонної інфраструктури та спільні дії з охорони державного кордону Абхазії.

Президент Абхазії Рауль Хаджимба на зустрічі з депутатами парламенту республіки повідомив, що проект договору підготувала російська сторона. Документ надійшов з Росії по дипломатичним каналам.

Джерело в адміністрації президента Росії сказало «Відомостям», що новий договір розширює і доповнює підписаний в 2008 році «великий договір Росії і Абхазії». За його словами, мова про утиск суверенітету і незалежності Абхазії не йде і в Москві вважають, що більшість положень договору не викличуть негативної реакції Сухума.