Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ залишає за собою право реагувати в разі загрози порушення права на свободу віросповідання в сусідніх країнах.

Відповідну заяву було зроблено на заході з нагоди десятиріччя інтронізації очільника РПЦ Кірілла, передає “Українська правда”.

Коментуючи створення ПЦУ, очільник РФ знову поскаржився на нібито втручання української влади у справи церкви і зазначив, що в Росії подібні дії вважають “абсолютно неприпустимими”.

“Ми поважали і будемо поважати незалежність церковного життя, тим більше – в сусідній суверенній країні”, – заявив Путін, додавши, що РФ залишає за собою право “реагувати і робити все для захисту прав людини, в тому числі і на свободу віросповідання”.

Володимир Путін також висловив подяку патріарху Кіріллу за “духовне годування” російського воїнства і додав, що це нібито допомагає офіцерам і солдатам бути переконаним у своїй “моральній правоті”.

Окремо очільник Російської Федерації відзначив зусилля глави РПЦ у “зміцненні довіри” між країнами і народами і висловив сподівання, що “Російська православна церква і надалі матиме дієву миротворчу силу”.

Як писав “Вголос”, раніше в Мережі з’явилась інформація, як московські попи воюватимуть за “канонічну церкву” за допомогою “зеків” і собак.

Cам патріарх Кірілл заявив, що хоче зустрітися в Україні зі “своїм народом”.