У суботу, 11 липня 2020 року, жителі далекосхідного міста Хабаровськ (РФ) вийшли на протест. Вони обурені арештом їхнього губернатора Сергія Фургала, підозрюваного у замовних вбивствах

Про це повідомляє DVHab.

“Дякуємо за вашу підтримку. Такої одностайності ще не бачив ні Хабаровський край, ні Далекий Схід, ні Росія. Ми впевнені, що ви будете почуті. Все почалося з мирної акції підтримки. А вашу ходу центральними вулицями Хабаровська вже порівняли з “безсмертним полком”. Зараз ми звертаємося до вас з проханням – не допустити заворушень і затримань. Ви свою позицію висловили. Ми її поділяємо разом з вами і поважаємо. Але ми закликаємо вас до розсудливості. Агресія може нашкодити всім, в тому числі і губернатору Хабаровського краю Фургалу. Ми просимо вас розійтися по домівках і повернутися до своїх рідних і близьким. Не слухайте провокаторів і не піддавайтеся їх закликам”, – йдеться у зверненні прес-служби губернатор Хабаровського краю.

Мітинг проводився мирно, поліція не втручалася у хід зібрання, під час яких лунали заклики “Це наш край!”, “Москва, йди геть!”, “Путін – злодій!”, “Путіна – під суд!”, “Ми не голосували за поправки!”.

Після закінчення акції протесту учасники поставили свої підписи під зверненням щодо звільнення Фургала.

DVHab називає сьогоднішнє зібрання “наймасовішим мітингом в історії Хабаровська”.

Губернатора було затримано за наказом федерального центру 9 липня у Москві, після того, як під час так званого конституційного референдуму за “обнулення” термінів президентського правління Путіна відповідна ініціатива Кремля навіть за офіційними даними отримала у Хабаровському країни один з найнижчих рівнів підтримки.

Нагадаємо, у Сербії тривають масові заворушення: протестувальники штурмували парламент, багато людей затримано.