Комунальні служби містечка Винники оперативно і з ентузіазмом реагують на заяви та скарги мешканців. От тільки чи можна позаздрити жителям Винників? Можливо, у цьому розбереться Львівська прокуратура.

Благоустрій від „Благоустрою”

На початку вересня цього року один із мешканців вулиці Козацької, що у нижній частині Винників, звернувся до комунального підприємства „Благоустрій” із заявою про забруднення водовідвідних канав на зазначеній вулиці каналізаційними стоками. Заяву взяли до розгляду, зареєстрували у міській раді і вирішили допомогти – не дихати ж мешканцям вулиці випарами нечистот.

Наприкінці жовтня на вулиці Козацькій з’явилися робочі з екскаватором і почали рити рівчаки вздовж парканів будинків. Ті мешканці, які у цю годину знаходилися вдома, вибігли боронити під’їзні доріжки до своїх домівок від важкої техніки, намагаючись вияснити, що відбувається.

Робітники послалися на рішення міськвиконкому та у розмові з депутатом Винниківської міськради Ігорем Жуковським, що також проживає на цій вулиці, обмовилися про те, що нібито виконком міста виділив на очистку водовідвідних канав кошти у розмірі 124 тисяч гривень.

Того ж дня роботи припинили, лишивши на згадку окопи. Пізніше земляні вали все ж частково прибрали, а частково – прибиранням мусили зайнятися зацікавлені особи – самі жителі будинків.

Мешканці вулиці не сподіваються на завершення робіт, оскільки на їх запитання працівники комунального підприємства відповіли, що роботи закінчено. „Якби влада не крала, а вкладала гроші у розвиток міста, ми би жили по-людськи! А так це і містом не назвеш,” – обурюються люди. Минув тиждень, вода в канавах стоїть, „Благоустроєм” навіть не пахне...

Хотіли як краще...

Директор малого комунального підприємства „Благоустрій” Іван Пилипець важко погоджувався надати коментарі. Та все ж розповів, що після прийняття заяви, він повідомив мешканців вулиці про те, що до кінця місяця там почнуться очисні роботи. Правда, не уточнив, в який спосіб було зроблено повідомлення. За його словами, приблизно за тиждень до початку робіт, він разом із начальником міліції та представником місцевої преси виїжджав на місце для узгодження робіт із жителями.

У відповідь на питання чому наразі роботи припинено, Іван Пилипець звинуватив самих мешканців вулиці у блокуванні роботи комунальної служби. Нібито вони не дозволяють демонтувати під’їзні доріжки до своїх будинків, а такий демонтаж є необхідною умовою проведення робіт. У той же час пан Пилипець відзначив, що ці під’їзди, як і деякі паркани, розташовані на землі, яка перебуває у комунальній власності. Отже, місто має право самовільно розпочинати там будь-які роботи. Проблему домовленості він планує вирішити протягом тижня. Для цього по вулиці будуть розклеєні відозви до „несвідомих” мешканців.

Комунальне підприємство у ролі благодійника

Про замовника робіт та їх фінансування Іван Пилипець розказав наступне. Кошти на очисні роботи по вулиці Козацькій будуть виділені міською радою після складення акту виконаних робіт та представлення кошторису. Але кошторис не складено, тому що роботи перервано. А перервано їх тому, що не вистачає фінансування міського бюджету! Тому мешканці вулиці мають самостійно зібрати частину грошей - на закупівлю лотків для водовідвідних канав. Отже, реально грошей немає. Тому про конкретні терміни закінчення робіт пан Пилипець сказати не зміг. „Але до зими роботи будуть закінчені,” – невпевнено пообіцяв він.

„Ситуація з роботами по благоустрою вулиці Козацької дуже нагадує відомі схеми з відмивання коштів міською владою” – поділився своїми підозрами Ігор Жуковський. За його перевіркою рішення про виділення коштів і початок робіт міськвиконком не приймав. Понад те, згідно з чинним законодавством, комунальне підприємство може самовільно проводити роботи, якщо їх кошторис не перевищує 30 тисяч гривень, в іншому випадку - треба проводити тендер, готувати технічну документацію. За словами Ігоря Жуковського, на вирішення даної проблеми потрібно близько 180 тисяч гривень. "Мені також цікаво, звідки взялася цифра 124 тисячі, про яку ненароком згадували робітники?", – запитує депутат.

Депутат міськради Винників Ігор Жуковський раніше звертався до підприємства „Благоустрій” щодо ситуації на вулиці Козацькій. Тоді керівником цього підприємства був Зеновій Бень, родинно пов’язаний з Теодором Гудзяком, мером Винників. Представлений Ігорем Жуковським кошторис не узгодили. „Коли Гудзяк дізнався про можливість виділення грошей на благоустрій вулиці Козацької, то буквально за півгодини у телефонному режимі вартість проведення робіт збільшили від 120 до 240 тисяч гривень. Тільки щоб їх не виконали,” – розказав Ігор Жуковський.

Після повернення Теодора Гудзяка на посаду і закінчення „безвладдя” у місті, „Благоустрій” отримав нового керівника, який хоч і не родинно, але також пов’язаний з міським головою Винників...

Що далі?

Депутат Ігор Жуковський звернувся до Винниківської міської ради, прокуратури Львова та Міністерства надзвичайних ситуацій у Львівській області з проханням розібратися у ситуації та вжити заходів для ліквідації шкоди, завданої мешканцям вулиці Козацької. Він звертає увагу на те, що дії комунального підприємства призвели до погіршення екологічного стану і становлять загрозу для здоров’я людей . До того ж наближається зима і така ситуація призведе до виникнення нових незручностей. Наразі мешканцям вулиці лишається тільки сподіватися на туманні обіцянки директора „Благоустрою” .

фото: liveinternet.ru