Ціна питання до Януковича – 100 тисяч гривень. Саме в таку суму оцінив свої моральні страждання народний депутат від Партії регіонів від запитання, яке задали на прес-конференції прем'єр-міністра Віктора Януковича у Львові. Але спочатку, трохи передісторії.

26 грудня минулого року на автостоянці на території ринку „Південний” (засновником якого є нардеп-регіонал Петро Писарчук) у Львові один з підприємців, що орендує приміщення на цьому ринку, здійснив хуліганський напад на видавця і головного редактора львівського щотижневика „Суботня пошта” Рустама Курбанова.

Інцидент бачили охоронці „Південного”, які знали, що об'єктом нападу є головний редактор „Суботньої пошти”, який уже рік паркує свій автомобіль на цій стоянці. Курбанов звертався до охорони ринку із проханням викликати міліцію, але жодної реакції з боку сек’юріті не було.

У результаті, Рустам з переломленою щелепою та струсом мозку попав до лікарні. І незважаючи на те, що від дня інциденту минуло вже три місяці, журналіст дотепер проходить курс лікування у львівських та київських лікарнях.

Тим часом львівська прокуратура не поспішає розслідувати обставини злочину в повному обсязі. Причиною тому є й те, що співробітники охорони ринку „Південний”, які не забезпечили особистої безпеки громадянина на довіреній їм території, якось дивно почали змінювати свої попередні свідчення. Що цілком може навести на думку про незацікавленість у розслідуванні власника ринку – нардепа-регіонала Петра Писарчука. Саме про це й було задане питання Вікторові Януковичу під час його спілкування із пресою у Львові.

Зрозуміло, що сам Віктор Федорович, навряд, чи може бути в курсі всіх обставин цинічного побиття журналіста. Але звернення саме до нього, як до лідера Партії регіонів, давало надію львівським журналістам, що реакція правоохоронних органів і нардепа Писарчука буде адекватною і розслідування кримінальної справи про побиття Рустама Курбанова зрушиться з місця.

Але усе виявилося навпаки.

Учора, 22 березня, на адресу львівського ТОВ „Професійна Ліга” – засновника та видавця щотижневика „Суботня пошта” прийшла позовна заява про захист честі та гідності, ділової репутації та відшкодування морального (немайнового) збитку. Позивачем у позові є народний депутат України, члена Партії регіонів і парламентської фракції ПР Петро Писарчук.

Приводом для звернення до суду стала публікація в щотижневику „За фактом нападу на головний редактор „Суботньої пошти” порушена кримінальна справа” і задане питання прем'єр-міністрові України Вікторові Януковичу на його прес-конференції під час візиту у Львів 30 січня 2007 року. Саме таке питання задала заступник головного редактора „Суботньої пошти” Ірина Цицак.

Свою моральний шкоду депутат оцінив в 100 000 гривень, з яких Петро Писарчук вимагає стягнути з ТзОВ „Професійна Ліга” 90 000 гривень, а з журналістки – 10 тисяч.

Тому нам дуже хочеться дізнатись безпосередньо у Віктора Януковича, в скільки він оцінює свої особисті моральні збитки і шкоду Партії регіонів від дій такого горе-депута як Петро Писарчук? Або ж це нормальна демократична внутріпартійна практика? І чи не варто тоді, прес-службі прем'єр-міністра офіційно попередити всіх журналістів України, що за задані на прес-конференції Вікторові Федоровичу питання може піти, у найкращому разі, цивільний позов, а в гіршому – повноцінна кримінальна справа?

Обком