Про це повідомив президент України Петро Порошенко  під час відвідування сервісного центру з видачі паспортів, передає прес-служба глави держави.

«За підсумками переговорів з Міністром закордонних справ Латвії досягнуто домовленість про внесення цього питання до порядку денного Саміту», – йдеться в повідомленні.

Глава держави висловив сподівання, що рішення щодо запровадження безвізового режиму між Україною та країнами ЄС буде ухвалено вже у травні поточного року на саміті «Східного партнерства» у Ризі.

«З біометричними паспортами всі громадяни України будуть без віз перетинати кордон з країнами Шенгенської зони», – сказав Президент. 

Нагадаємо, у червні цього року ЄС ухвалив рішення про перехід України до виконання другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму. 

22 листопада 2010 року ЄС надав Україні план дій щодо лібералізації візового режиму. Цей план складається з двох етапів. На першому необхідно внести законодавчі зміни, а на другому – забезпечити їх реалізацію на практиці.

Спікер ВР Олександр Турчинов заявив, що рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною ЄС може ухвалити до кінця року.

13 травня ВР прийняла три законопроекти необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС, серед яких і скандальний антидискримінаційний законопроект.

Президент України Петро Порошенко заявив, що планує завершити впровадження безвізового режиму з ЄС до кінця року.

У МЗС кажуть, що реалістичною датою отримання Україною безвізового режиму з ЄС є саміт Східного партнерства, який відбудеться в Ризі у травні 2015 року.