Привітав учасників заходу декан факультету журналістики Михайло Присяжний, який наголосив на важливій ролі публіцистики у формуванні політичної, культурної та суспільної свідомості: «Сьогодні у нас свято слова, свято думання, свято мислення, бо ми маємо нагоду дискутувати про важливі проблеми розвитку нашої країни». Окрему увагу Михайло Павлович приділив газеті «День», яка, за його словами, є духовним орієнтиром сучасної української нації, а її продумані та виважені акції є вагомим внеском у процес становлення проукраїнських світоглядних позиції.

Заступник декана філологічного факультету Василь Будний висловив переконання, що дискусії, які об’єднують молоде покоління і зрілих експертів, є важливим елементом громадського життя країни. «Шляхом суспільного поступу можна йти лише в діалозі», – зазначив Василь Будний.

Про ідею дискусійного клубу, специфіку новітніх дискусій і питання поступу розповіла головний редактор газети «День» Лариса Івшина. За її словами, теперішні дискусії повинні вийти на якісно новий інтелектуальний рівень. «Можливо, видання, які пропонує наша газета й не допоможуть політикам, оскільки є вірогідність, що вони їх просто не читатимуть, але якби ті, хто зараз при владі, прочитали хоча б декілька праць серії «Бронебійна публіцистика», вони б замислилися над справжніми проблемами країни», – сказала Лариса Івшина.

Заступник декана факультету журналістики, франкознавець Богдан Тихолоз розповів про «політичний заповіт» Івана Франка та значення спадщини геніального українця у сучасних умовах. «Франко – не лише наше минуле. Франко – це наше майбутнє. Його спадщина – це звинувачення тим, хто ще не зреалізував заповітів Франка. І це є свідченням не лише його геніальності, а й нашої неспроможності досягти ідеалу національної свідомості», – зазначив Богдан Сергійович.

Окрім цього, франкознавець зазначив, що історико-філософські погляди Івана Франка є геніальним прикладом гуманістичного бачення стратегії розвитку світу: «Коли Франко говорить про поступ світу, то мова йде не про матеріальне збагачення чи технічний прогрес, а перш за все про зближення людей». На думку доповідача, Франків ідеал поступу – це «поступ із людським обличчям».

Надалі всі учасники заходу взяли участь у дискусії, присвяченій потребі нашої держави у нових моральних лідерах, необхідності виходу з періоду руїни, в якому перебуває сучасна Україна, та іншим важливим питанням поступу як цілісного та ціннісного показника руху країни та світу загалом. Одним із принципових лейтмотивів зустрічі стало тверде переконання як молодого покоління, так і досвідчених учасників дискусії про те, що сьогодні молодь має активізуватися й, на основі досвіду поколінь, докладати всіх зусиль для відновлення історичної пам’яті, формування громадянського свідомого суспільства та збереження української України.