У коментарі Вголосу депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андрій Яворський повідомив, що резервуари, куди насоси закачують питну воду для міста, у відкритому доступі.

На відео, яке отримав Вголос, Сихівська насосна станція, з резервуарів якої подають воду тисячам мешканців району.

«На відео видно, що на територію станції може вільно потрапити будь-хто, самостійно відчинивши двері. Жодної охорони, жодних замків немає, тобто можна зробити будь-що. Будь-хто може підняти кришку і закинути у воду, яку будуть пити тисячі львів’ян, будь-що. Це може бути хімічна сполука, ядохімікати, отруйні речовини, живі чи мертві тварини, будь-що», – розповів Яворський.

Проте згідно з нормативними документами, охорона на таких об’єктах має бути обов’язково. І колись, каже депутат, резервуари таки охороняли. Втім згодом вирішили, що це надто затратно для міста.

«На мою думку, резервуари  взагалі необхідно обладнати засобами відеоспостереження», – заявляє депутат.

За словами депутата, потрапити до резервуарів (їх є ще три: у винниківському напрямку, в  Сокільниках і на вул. Зелена, біля стадіону «Україна»), з яких вода надходить у інші райони міста, також дуже легко.

«Ситуація біля стадіону «Україна є така: охоронець там якийсь є, але огорожі як такої немає. Це якась сітка, через яку можна просто переступити в нічний час доби і ніхто тебе не зупинить. Така сама ситуація на сокільницькому резервуарі», – додав Яворський.