Партія «УДАР» і Об'єднана опозиція «Батьківщина» ще в січні почали переговори щодо спільного висунення кандидатів у мажоритарних округах. Найбільше розбіжностей виникло при обговоренні принципу визначення єдиного кандидата: були пропозиції погоджувати кандидатів за квотним принципом, ґрунтуючись на рейтингах партій, або ж визначати їх у кожному конкретному окрузі, виходячи з даних соціологічних досліджень.

Вчора стало відомо, що домовленості про висунення спільних кандидатів досягнуто, і лідери політичних сил готуються оголосити про це на початку наступного тижня.

За словами кандидата в народні депутати Валентина Наливайченка (N3 у виборчому списку партії УДАР), спірних округів, де кандидати від партії «УДАР» і Об'єднаній опозиції претендують на перемогу, залишилося близько 40.

«За допомогою рейтингового голосування й опитувань громадян ми визначимо, хто міг би стати єдиним кандидатом у цих округах, – повідомив Наливайченко, додавши, що в більшості округів прохідних кандидатів вже визначено, і їх кандидатури не викликають заперечень з боку союзників.

Досягнення домовленості підтвердили і в Об'єднаній опозиції.

«Я працюю в регіонах і був свідком того, як минулого тижня керівник донецького обласного штабу одержав від центрального штабу рекомендацію визначити шанси проходження наших кандидатів і кандидатів «УДАР» і внести пропозиції», — повідомив народний депутат Іван Кириленко (N15 у виборчому списку «Батьківщини»).

Він уточнив, що критерії вибору прохідних кандидатів визначатимуться керівниками штабів на місцях. «Об'єктивно, це — довіра виборців, впізнаваність і авторитет», — пояснив І.Кириленко.