Як відзначає прес-служба ЛОО ВО «Батьківщина, такі спецдільниці досі не створювались у цьому українському курорті на жодних виборах. Законом, як відомо, чітко передбачено, що спецдільниці можуть діяти тільки у стаціонарних лікувальних закладах та місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування такими як СІЗО, тюрми, кораблі та полярні станції.

Підстави ж для утворення дільниць у санаторіях, готелях та пансіонатах відмовляються роз’яснювати навіть у ЦВК.

«Нема навіть сумніву у тому, що таке масове включення до списків виборців тисяч осіб створює гарні передумови для фальсифікацій. Більше того, виборці з далеких регіонів вибиратимуть мажоритарних кандидатів механічно. Їм насправді байдуже кого вони оберуть у Верховну Раду представляти інтереси трускавчан,» - переконаний лідер Львівської «Батьківщини», єдиний кандидат від Об’єднаної опозиції та партії «Свобода» у цьому окрузі Роман Ілик.

За словами керівника юридичного відділу Львівського регіонального штабу ВО «Батьківщина» Юрія Михасяка, законом про вибори чітко встановлено, що виборець за його бажанням зможе проголосувати у будь-якому місці свого перебування у день виборів. Для цього йому достатньо звернутись до органів ведення реєстру виборців або виборчої комісії за місцем проживання чи перебування у день виборів.

Експерти переконані, що за рахунок створення таких спецдільниць регіональна влада планує вислужитися перед центром. Адже зрозуміло, що східний виборець голосуватиме за чинну владу більш лояльно, а тому район продемонструє «непогані» результати голосування на Львівщині.

Документально підтверджено, що ще у лютому керівники цілої низки санаторно-курортних закладів Трускавця аргументували непотрібність створення таких спецдільниць на території своїх закладів. Зокрема, в офіційних листах вказується на відсутність приміщень, які відповідають вимогам, встановленим ЦВК, а також звертається увага на те, що санаторії не є стаціонарними лікувальними закладами в розумінні ст. 21 закону України «Про вибори народних депутатів».

Як відзначає прес-служба, у вересні їхня позиція почала кардинально змінюватись і тепер ті ж керівники аргументують абсолютно протилежне.

«Логіка у цьому лише одна – у влади з’явився чіткий план фальсифікації волевиявлення трускавчан. Саме тому з цими керівниками проведена цілеспрямована, «роз’яснювальна» робота», – вважають у «Батьківщині».

За інформацією «Батьківщини», аналогічне рішення влада хоче провести і у м. Східниця.

Нагадаємо, місто-курорт Трускавець входить у 121 Дрогобицький виборчий округ, який деякі політоглядачі вже охрестили «округом смерті». Саме тут зареєстровано рекордну кількість мажоритарників-самовисуванців на Львівщині.