У пояснювальній записці до проекту закону вони наголошують, що державний бюджет на 2013 рік є бюджетом бідності, оскільки, отримавши його, держава не зможе хоча б на рівні 2012 року підтримувати найбідніші верстви населення.

Нардепи додають, що в бюджеті зберігається невиправдано високий рівень фінансування державних видатків.

«Більше того, в умовах зростаючого державного боргу та бюджетного дефіциту Верховна Рада України, не соромлячись, продовжує практику марнотратства, відновивши у державному бюджеті України на 2013 рік дію пільг для народних депутатів України, які були призупинені після численних вимог опозиції у 2012 році», – наголошують опозиціонери.

Тому своїм законопроектом вони пропонують ліквідувати депутатські пільги – додаткові кошти на оздоровлення, санаторно-курортне лікування, витрати на створення «належних» житлових умов та інші кошти, які повертаються у повному обсязі у Закон України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Відповідно головною метою законопроекту перш за все є скасування соціальної несправедливості, закладеної держбюджеті.

«У Держбюджеті  2013 року  фінансування основних соціальних статей фактично зупиняється, а мінімальний прожитковий рівень і мінімальна  зарплата зростатимуть тільки на 13-17 гривень. У той самий час закон зберігає депутатські пільги як для чинних, так і для колишніх депутатів ВРУ – приблизно 30 000 грн. допомоги на оздоровлення, грошова компенсація для створення належних житлових умов, яка може сягати декілька сотень тисяч гривень щорічно на одного депутата, безкоштовне лікування в елітних клініках, компенсація поїздок у транспорті тощо», – розповідають ініціатори законопроекту.

Тому вони наголошують, що призупинення дії низки статей Закону України «Про статус народного депутата України», як це пропонує законопроект, дозволить оперативно створити передумови для покращення виконання фінансування соціальних видатків та сприятиме зменшенню обсягу дефіциту держбюджету.