Йдеться, зокрема, про: порушення прав і свобод людини та причетності до корупційних дій.

Учасники громадянського руху «Чесно» здійснили власне дослідження і оцінили чинних народних депутатів, більшість з яких, ймовірно, стануть кандидатами у парламент наступного скликання, на відповідність 6 критеріям доброчесності. Дослідження виявило, що практично всі депутати українського парламенту порушують Закони України та Конституцію щодо окремих, або всіх критеріїв «Чесно». У всіх фракціях були виявлені порушники прав і свобод людини, а також депутати, причетні до корупційних дій.

Як відзначають у «Чесно», Партія регіонів проігнорувала звернення громадськості щодо підписання угоди, що є «свідченням відсутності політичної волі у цієї сили забезпечити підзвітність та прозорість перед власними виборцями». Аналогічною є позиція і Комуністичної партії України.

Проте, у своєму зверненні рух «Чесно» наголосив, що перевірка кожного кандидата від цих політичних сил була проведена, а результати - донесені до виборців з метою надання інформації, необхідної для ухвалення свідомого рішення щодо власного вибору під час виборів до парламенту.

Також рух нагадав представникам Об’єднаної Опозиції «За Батьківщину» про важливість виконання публічної Декларації про забезпечення чесних та прозорих виборів.

У Декларації, яка була підписана лідерами партій, що входять до Об’єднаної Опозиції, в тому числі і Арсенієм Яценюком, було обіцяно всім українським виборцям, що: «Опозиція не допустить висування кандидатами в народні депутати осіб, причетних до порушення прав і свобод людини і до корупційних дій».

З повним переліком депутатів, які не порушували права людини та були причетними до корупційних дій можна ознайомитися в ЧЕСНОметрі на офіційному сайті громадського руху.