Про це Микола Бевз сказав під час засідання постійної депутатської комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Микола Бевз розповів, що під час облаштування у будівлях, які є пам’ятками архітектури, закладів відпочинку компанія «!Фест» зруйнувала унікальні будинки на вул. Вірменській, 20, площі Ринок,14 та вул. Сербській, 3.

«Тепер вони добралися до будинку на площі Ринок, 10. Ця фірма є бульдозером, який іде по культурній спадщині Львова. Я це наводжу у приклад своїм студентам, тому що в цій кав’ярні можна фотографувати інтер’єр, і я можу наочно показати своїм студентам, як не потрібно працювати із пам’ятками архітектури», – сказав доктор архітектури.

Він додав, що управління охорони історичного середовища Львівської міської ради не справляється зі своїми обов’язками, тому десятки будівель центральної частини міста, які є пам’ятками архітектури, знищено. Зокрема, зараз без дозволів та погоджень ведуть будівництво на пл. Ринок,10, 28 та 17.

«Я не проти хороших кав’ярень у Львові. Тим більше, що ці заклади мають гроші. То чому вони не вкладають кошти у реставрацію, не створюють нормальне європейське середовище у нашому місті?», – зазначив Микола Бевз.

Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк додав, що 10 років тому збереження автентичності історичних пам’яток у Львові становило 80%, а зараз – приблизно 20%. Тому до питання збереження історико-культурної спадщини особливо у центральній частині міста слід ставитись вкрай серйозно.

Як писав Вголос, нещодавно член комісії з надання дозволів на розміщення літніх майданчиків Ірина Шалаковська повідомила, що у внутрішньому дворику на Площі Ринок, компанія «!Фест» почала самовільно зводити капітальну споруду.

Львівська облрада вимагає від правоохоронців розібратися зі скандальним будівництвом "Фесту"