Чим ближче фініш регулярного чемпіонату, а до нього залишилося 5 турів, в якому командам залишилося провести по 4-5 матчів, тим вищі ставки в кожному з решти поєдинків.

Напередодні матчів 24-го туру, який відкривається в Харкові принциповим протистоянням віце-чемпіона і чемпіона країни минулого сезону, жодна з команд Екстра-ліги не може вважати себе 100-відсотковим учасником другої фази чемпіонату. І ось, нарешті, турнірна ситуація склалася так, що «Локомотив» може першим з усіх достроково вирішити проміжну задачу, яку ще у вересні ставили перед собою команди Екстра-ліги. Звичайно, перемога над таким суперником, як «Енергія», сама по собі вже потужний стимул, але той факт, що вона ж ще й дозволить застовпити за собою місце в плей-офф - хто ж відмовиться від стільки приємного доповнення до трьох очок!

Щоб трохи прояснити ситуацію скажемо, що зараз команда Євгена Ривкіна випереджає «Єнакієвець» і «Кардинал-Рівне», що знаходяться за бортом плейофф рівно на 12 очок. Ця пара команд у 24-му турі грає між собою, в разі успіху будь-якої з них цей розрив збережеться (природно, при перемозі харків'ян вдома). Але «Локомотив» має перевагу за особистими зустрічами і перед «Єнакієвцем», і перед «Кардиналом-Рівне». Отже, ніхто з них витіснити «залізничників» із заповітного квартету буде не в силах.

В якому стані підійдуть «Локомотив» і «Енергія» до очного матчу - питання, яке не може не хвилювати шанувальників цих команд. Ще до перерви, пов'язаної з відбірковими матчами чемпіонату Європи, це саме чи викликало тривогу (чи не стало друге місце збірної в Туреччині його наслідком?). З шести, зіграних на двох, останніх матчів чемпіонату команди Євгена Ривкіна та Миколи Сича змогли виграти тільки один! Бизвиграшна серія «Енергії», як результат, склала 3 матчі, а «залізничникам» тільки успіх в Івано-Франківську дозволив уникнути подібного піку після двох матчів, в яких команді не вдалося добитися перемог.

Ну і знову ж таки в тему стану команд. Перед головними тренерами напередодні п'ятниці знову постає одвічна проблема, як «зібрати» свою команду після від'їзду великої групи футболістів в збірну. Очевидно, що «збірники» повернулися додому не в найкращому психологічному стані, а тут ще й часу на підготовку у звичному режимі у тренерів не було взагалі - тільки 2 квітня «Локомотив» і «Енергія» провели повноцінні тренування.

Як би там не було, грати треба - одна вивіска матчу чого варта. У кожному з трьох раніше зіграних поєдинків все вирішувалося перемогою в один м'яч, інтрига була до останніх секунд. Якщо в частині інтриги все буде так само і в четвертому матчі, хіба хтось із присутніх у палаці спорту «Локомотив» буде проти?

Джерело: sport.ua