За це рішення під час сесії Львівської обласної ради проголосували 64 депутати, інформує кореспондент Вголосу.

Заступник голови постійної депутатської комісії з питань освіти ЛОР Ірина Фаріон зазначила, що Програму розробляли у досить несприятливих політичних умовах, тому у ній деякі неточності. Зокрема, ця Програма спрямована здебільшого на розвиток культури та історичної свідомості, і тільки один пункт у ній спрямований на розвиток української мови.

Зважаючи на таку ситуацію, депутати ЛОР прийняли рішення доповнити основні заходи Програму пунктом 15 такого змісту: «укладання та видання термінологічних словників/Виконавець/Технічний комітет стандартизації науково-технічної термінології НУ «Львівська політехніка/ Орієнтовний обсяг фінансування (тисяч гривень)/ 2012 – 35,0/ 2013 – 50,0/ 2014 – 50, 0».

Крім того, Ірина Фаріон зазначила, що «у нашому, і без того засміченому місті, вже почав діяти квазі-закон «Про засади державної мовної політики».

Депутат розповіла, що звернулася до Львівської міської ради з проханням прибрати з вулиць міста рекламу гурту «Машина времени» російською мовою, однак отримала відмову.

У Львівській міській раді депутатові відмовили, мотивуючи своє рішення статтею «Про засади державної мовної політики», відповідно до якої рекламодавець має право розміщувати рекламу на тій мові, яку вважає потрібною.

З огляду на описану вище ситуацію, а також «антидержавницьку сутність та брутальну процедуру прийняття Закону «Про засади державної мовної політики», Ірина Фаріон запропонувала внести до Програми розвитку української мови на Львівщині пункт про визнання нечинним на території Львівської області мовного закону.