За його словами, у тих 13 регіонах, в яких російська мова може стати регіональною, «російська Україна вже зроблена», тому про русифікацію цих регіонів говорити не доводиться.

«Йдеться про зворотний процес – деукраїнізацію, бо в цих регіонах не з'являється правових підстав для впровадження у тих чи інших обставинах української мови», – заявив Ющенко.

Він додав, що під регіональними мовами Європейська хартія регіональних мов розглядає корінні мови, такі, як, наприклад, кримсько-татарська, та їхній захист.

«Російська мова в нас не є регіональною. У нас є мова кримських татар, яка є аутентичною і яку треба захищати», – заявив Ющенко.

В той же час, на запитання про те, чому за його президентства кримські татари не отримали своїх прав згідно з Європейською хартією регіональних мов, Ющенко відповів, що у нього в парламенті було лише 20 місць і, на його думку, у парламенті не було таких сил, які б це підтримали.

«Однак я використав усі важилі для формування єдиної державної мовної політики», – вважає Ющенко.

Також він додав, що прийняття скандального «мовного» закону не є заслугою Партії регіонів.

«З тих 234 голосів, 30 голосів дали легіонери. Вони прийшли на фоні демократичних сил, з відповідними лозунгами і зрадили національні мовні інтереси», – заявив екс-президент.