Львів став 9-м містом у списку всеукраїнського туру на підтримку нового альбому «Земля» і зібрав рекордну кількість глядачів, концерт відвідали понад 30 тисяч шанувальників творчості гурту. Досі колектив не виступав перед такою чисельною авдиторією.

«Ми давно не виступали у рідному місті. У Львові не були 3 роки із концертами, можливо тому стільки людей. Ми звикли до 10-ти тисяч людей, а тут 30. Це трохи змінює формат. А так все класно, рідні стіни допомагають», – зазначив Святослав Вакарчук на початку концерту.

Вечір був сповнений сюрпризів, як і для музикантів, так і для глядачів. Для гурту приємними несподіванками стали флеш-моби, організовані публікою, зокрема «зоряний супровід» під композицію «На небі». Справжню ілюмінацію створили спалахи фотоапаратів у повечірньому просторі.

«Люди ви погляньте, яка краса» – подивовано говорив зі сцени Вакарчук. Легкості та настрою додали також і зелено-білі кульки, які здіймались у повітря.

Для публіки ж справжнім подарунком та емоційним зарядом стали «старі» композиції, які виконали музиканти. Окрім пісень, що ввійшли до нового альбому звучали справжні раритети, ностальгічні, всіма улюблені композиції, які давно не звучали на концертах, серед них: «Там де нас нема», «Фіалки», «Я на не небі був», «Квітка, «Той день».

Із нового альбому «Земля» музиканти виконали десять пісень. «Пори року» та «Караван» в межах концерту не звучали. Кожну із нових композицій супроводжував відео ряд, зокрема у пісні «Джульєтта», це були міські пейзажі Верони.

Кожен альбом (а їх в музичному арсеналі «Океану Ельзи» вісім) був представлений двома-трьома композиціями. Відтак, концерт став музичною ретроспективою, яка водночас дала розуміння того, що пісні «Океану Ельзи» завдяки своїм глибинним сенсам, позачасовій настроєності не мають хронології та актуальності, це музика, яка торкатиме людську особу незалежно від того, чи була вона сучасником періоду, в який творив гурт.

Відвідати львівський концерт приїхали гості із різних міст України і не лише географічно дотичних до нашої області, почути, як звучить «Океан Ельзи» вдома, приїхали їхні шанувальники із Дніпропетровська, Дніпродзержинська та інших східних міст.

Несподіваним для публіки моментом у концертній програмі став дует Святослава Вакарчука із учасником проекту «Голос країни» Блезом Малабою. Пісня «Не питай» отримала нове звучання.

Композицію «Коли навколо ні душі» Вакарчук виконав в абсолютній тиші. Про мовчання публіку співак попросив завчасно. Важко порівнювати ефект мовчання тридцятитисячного люду і із піднесеним, енергійним супроводом виконання кожної пісні, але знак тотожності між ними музикант поставив.

Вікова палітра авдиторії, без перебільшення була щонайширша. Діти та пенсіонери, всі знайшли своє місце у атмосфері радості та піднесення.

Покидати сцену після трьох годинного виступу гурту було не легко, напевно окрім чисельності авдиторії, рекордною була і кількість виходів на біс. Група п’ять разів поверталась.

Заключною стала пісня «Обійми». Стадіон виконував її разом із Вакарчуком. Прожектори погасли.

П.с. по дорозі додому згадувався дощовий ранок першого літнього дня, в який з більшості львівських кав’ярень та відкритих терас і крамниць, як підготовка до концерту звучала музика «Океанів», водії маршрутних таксі, які в якості «останніх штрихів» у транспорті вмикали пісні гурту.

Це було свято не лише 30-ти тисяч, його масштаби значно ширші.

Фото: Наталія Бойчук