Черги цього року у перший тиждень вступної кампанії були значні, адже абітурієнти переконані, що швидкість подачі заяв сприяє їхньому зарахуванню. Окрім цього, кількість випускників, які зареєструвалися для проходження ЗНО, цього року зросла на 22%. 

Траплялися випадки, коли вступники, стоячи у черзі та вивчаючи правила прийому ВНЗ, дізнавалися про додаткові документи, які потрібно було подавати. 

Також  у більшості вищих навчальних закладах відсутні умови для подачі документів абітурієнтам з особливими потребами.

Окрім того, система електронного вступу періодично «зависає» та видає помилки. Наприклад, автоматичний вибір статі: при виборі однієї спеціальності система реєструє абітурієнта на іншу, неможливо знайти відповідний напрям підготовки, відсутні результати з одного з предметів ЗНО. 

В свою чергу адміністратори приймальних комісій скаржаться на повільне з’єднання з сервером, на якому розміщена ЄДЕБПО. 

Також вони зазначають, що кількість балів у додатках до сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, які приносять абітурієнти, не відповідають даним у ЄДЕБПО, а також на те, що за таких умов неможливо перевірити кількість уже поданих заяв у різні ВНЗ. 

Ще однією проблемою є те, що у перші дні вступної кампанії від неповнолітніх вимагали присутності батьків, яким необхідно було замість своєї дитини підписати згоду на використання персональних даних у Єдиній державній електронній базі з питань освіти. 

Через це багато вступників, які приїжджали з далеку без батьків,  витримавши свою чергу, змушені були повертатися у приймальну комісію іншого дня.

Також деякі абітурієнти досі не мають інформації про свої апеляційні заяви на результати іспитів із зовнішнього незалежного оцінювання.