Таку думку висловив представник ГМ «Опора» Андрій Дутчак під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Андрій Дутчак розповів, що під час підготовки до виборів на Львівщині можна було чітко побачити боротьбу «грошей проти ідей».

«Якщо змоделювати середньостатистичний львівський округ, то це округ, де є один кандидат-самовисуванець, або кандидат від дрібної, не рейтингової партії, який має гроші, а йому протистоїть переважно опозиційний кандидат із середнім рейтингом, але без великих коштів. Інколи таких кандидатів буває два», – пояснив Андрій Дутчак.

Друга тенденція, притаманна виборчому процесу на Львівщині, це юридичні та організаційні маніпуляції.

«Відразу після того, як ЦВК затвердила процедуру формування Окружних виборчих комісій, стало зрозуміло, що не все буде так гладко, що в багатьох процедур тут є підводні течії. А коли за кілька днів до утворення Дільничних виборчих комісій ЦВК змінила процедуру їх утворення, стало чітко зрозуміло, що такі перипетії та зміна правил гри під час самої гри йдуть всупереч стандартам ведення демократичних виборів у світі», – сказав Андрій Дутчак.

Він додав, що такі дії викликали ситуацію, коли більше 60% ДВК порушили терміни формування, не всюди вчасно були скликані засідання, і тепер, коли вже відбулися заміни у ДВК, виникли неспрацьовані команди.

За даними ГМ «Опора» на Львівщині було замінено близько 60% членів ДВК.

Третє, що запам’ятається у цьогорічній виборчій кампанії у Львівській області, це намагання кандидатів показати негативні сторони своїх опонентів, а не розповідати про свої досягнення та переваги.