Про це свідчать результати дослідження ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Найбільше хвилювання в абітурієнтів викликає відсутність офіційного Інтернет-ресурсу, де б можна було ознайомитися із списками рекомендованих до зарахування. Попри обіцянку міністра, не всі ВНЗ оприлюднили на своїх веб-сторінках рейтинги вступників, а тому абітурієнтам самостійно потрібно їхати у приймальні комісії та шукати своє прізвище на інформаційних стендах.

Нагадаємо, умови прийому зобов'язують ВНЗ оприлюднювати загальні рейтингові списки усіх абітурієнтів з зазначенням рекомендованих до зарахування, незалежно від того скільки їх зареєстровано для участі у конкурсі. 

Окрім цього, деякі навчальні заклади вже розпочали обдзвонювати тих абітурієнтів, яких не було рекомендовано до зарахування у першій хвилі, однак які мають всі шанси потрапити до списку рекомендованих до зарахування у другій, та пропонують їм приносити оригінали документів. Паралельно приймальні комісії деяких ВНЗ телефонують також до тих вступників, які за їхніми прогнозами не мають шансів навчатися за кошт державного бюджету, та рекомендують вже проносити оригінали й підписувати контракт, проплативши перед цим кошти за навчання. 

Великою несподіванкою для багатьох абітурієнтів стала інформація про квоти цільового прийому у вишах, яка не була належим чином доведена до відома вступників. Більшість абітурієнтів ці дані побачили аж 1 липня, коли прийшли до приймальних комісій, щоб ознайомитися зі списком рекомендованих до зарахування.

Така квота забезпечується з числа місць державного замовлення та може сягати від 25% (медичні та інші ВНЗ) до 75% (сільськогосподарські ВНЗ). На деякі напрями підготовки разом з пільговиками, які мають право на позаконкурсний вступ, цільовики становлять більше половини вступників на держзамовлення. 

За таких умов, бюджетних місць для тих, хто вступає за загальним рейтингом, залишається обмаль. Побачивши такі списки, чимало абітурієнтів висловило думку, що радше б подали заяви на вступ у інший ВНЗ – той, де цільовий прийом відсутній.