Стрічка присвячена 70-й річниці створення Української Повстанської Армії, а також 64-й річниці з дня загибелі о. Василя Шевчука (13.09.1948).

Не випадково прем’єра показу відбулась у Стрию, адже саме тут народився у 1903 році о. Василь Кадило.

Зйомки фільму проходили на території України, Польщі, Словаччини і Канади. Саме в Канаді сьогодні проживає найбільше свідків життя і служіння Отця «Кадила». Це колишні вояки УПА зі сотні «Громенка», парафіяни о. Василя Шевчука з с. Павлокома та вихідці з інших сіл Перемильщини. Своїми спогадами про священика поділився відомий науковець, професор Університету Мак-Мастер у Гамільтоні (Канада) Петро-Йосиф Потічний, який ще в 14 років вступив до УПА.

У стрічці «Отець Кадило» за допомогою художніх сцен, відтворено капеланське служіння о. Василя Шевчука, а також епізоди з його життя. У художніх зйомках взяли участь актори Першого українського театру для дітей та юнацтва, а також військові реконструктори з Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

Перебуваючи в сотнях «Громенка», «Бурлаки», «Крилача» та «Ластівки», Отець «Кадило» служив польові Літургії, сповідав вояків, надавав їм духовну підтримку, хоронив полеглих в бою. Під захистом УПА священик також опікувався вірними, які, через воєнні обставини, залишилися без душпастирів. У червні 1947 року, під час рейду на Захід зі сотнею «Громенка», знесиленого і хворого отця-капелана заарештували чехословацькі органи безпеки. Через місяць його передали владі комуністичної Польщі. Під час слідства і суду о. Василь Шевчук перебував у Ряшівській тюрмі, де зазнав знущання з боку кримінальних злочинців і слідчих.

Матеріали кримінальної справи о. Василя Шевчука «Кадила» тривалий час були недоступними, у фільмі їх оприлюднено вперше.

Ці документи ілюструють весь трагізм останнього року життя священика, який він провів у Ряшівській в’язниці, де його було замордовано та розстріляно.

Дослідники й досі займаються пошуками могили о. Василя Шевчука.   

Документальний фільм «Отець Кадило» створено з благословення Перемисько-Варшавської архиєпархіїї та Стрийської єпархії УГКЦ, спільним виробництвом благодійного фонду «Українська кіноініціатива» та рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ» за фінансової підтримки Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце». Продюсер фільму – Тарас Пастернак, автор сценарію і дослідження – Тарас Бабенчук.

У презентації фільму взяв участь Єпископ Мисаїл. «Сьогодні вся Україна дізнається про роль капелана у війську», – зазначив архиєрей, вказуючи на унікальність та важливість фільму, який відтворює історичну правду про життя священика УГКЦ в ті нелегкі часи.