Як інформує прес-служба Етнофестивалю «Підкамінь-2012», з таким закликом оргкомітет виступив під час останнього передфестивального засідання.

Один із організаторів фестивалю Олександр Ганущин каже: «Підкаменю» - шість років і «Підкамінь» має вже свої традиції. Однією з таких гарних традицій є відсутність на Фестивальному Полі наметів і прапорів із партійною символікою та роздаткових партійних агітаційних матеріалів. Фест виріс у непростих умовах становлення Українського суспільства: за шість років вже вчетверте відбувається виборча кампанія, кілька разів змінювалася влада. Коло творців фестивалю завжди було «різношерстним» щодо політичних уподобань. Але, вони завжди знаходили спільну мову. Бо у них була одна мета - «Підкамінь».

Як зауважив інший організатор фестивалю Ігор Криськів, фестиваль, залишаючись майданчиком пропаганди усього Українського з великої літери, жодного разу не став майданчиком для тотальної передвиборної агітації.

«Жодного разу ми не «мучили» підкамінську публіку з’ясуванням політичних стосунків», – підкреслив виконавчий директор фестивалю Олег Ковальчук.

Тож організатори не мають наміру робити винятків і цього разу. Місія «Підкаменя» нести людям щиру, не забарвлену у кольори політичних сил українськість та якісну, не зіпсуту надмірною комерційністю, українську музику та привертати увагу всіх середовищ, в тому числі і політичних до проблеми відбудови монастиря.

Організатори фестивалю звертаються до усіх політичних сил з великим проханням залишити партійні прапори та агітаційну продукцію вдома, а на Підкамінь 2012 взяти гарну вишиванку та усмішку. Тоді, сповитий легендами «Підкамінь» нікому не зіпсує настрою зайвою заполітизованістю.