Кілька останніх років вимова назви "львівська Політехніка" відразу викликало стійкі асоціації з цілим рядом не дуже приємних для вуха словосполучень: провал селекції, слабкий тренер, незіграна команда. Але найголовне - аутсайдер. Саме в цьому статусі галичани провели весь минулий сезон. Нової менеджерської команди на чолі з Кирилом Погостінським не вдалося переламати негативну тенденцію, закладену попередниками: більшість ставок не зіграло, а сезон був однозначно провалений вже до початку зими. Тоді-то у Львові і прийняли рішення готувати сани влітку: призначити нового тренера і почати комплектацію команди з прицілом на майбутній сезон.

Запрошення одного з кращих сербських тренерів "нульових" Желько Лукаіча стало безумовною удачею менеджменту "політехів". Маючи під рукою відверто слабкий матеріал, серб за лічені тижні зліпив із Політехніки боєздатний колектив. Вже тоді було цікаво подивитися, як розгортатимуться подальші процеси. Коли на початку серпня Кирило Погостінський в своєму черговому інтерв'ю окреслив плани на сезон, чесно кажучи, це викликало посмішку. "Завдання мінімум - пройти у другий раунд плей-офф, фактично боротися за трійку. Максимум - звичайно ж, бути першими", - гучно оголосив спортивний директор Політехніки. Незважаючи на вже підписаних львів'янами на той момент легіонерів, заяви Погостінський здавалися відвертою бравадою ...

... пройшов місяць, і ми побачили, що в цьому сезоні у Політехніки з відчуттям реальності все більш-менш в порядку. Комплектації команди у міжсезоння можна поставити тверду "п'ятірку" - всі легіонерські вакансії закриті якісними виконавцями, а українська частина ростера доповнена і поглиблена. Підготовка команди проходила в Сербії, звідки до нас долинали лише уривки інформації. Перша демонстрація команди в Запоріжжі лише підтвердила здогади – Політехніка, напевно, буде боротися за медалі. Про місце в плей-офф мова навіть не йде - на даний момент складно уявити, що ж повинно трапитися з командою, щоб вона туди не потрапила.

Причин для подібних висновків кілька. По-перше, це персона самого Желько Лукаіча. Сербський фахівець не тільки здорово підготував команду, але і вклав в неї велику частину власної експресії. До того ж, при всій повазі до колишніх наставників "політехів", Лукаіч, напевно, - найсильніший тренер в новітній історії клубу. По-друге, склад команди. Один дует Мітчелл-Вукосавлевіч чого вартий. Кращі гравці Суперліги минулого сезону на своїх позиціях за версією iSport.ua об'єдналися в дуже потужний тандем. За великим рахунком, в деяких матчах ця зв'язка може приносити Галичині до половини командних очок. Якщо ж щось піде не так, в бій відправляться львівські далекобійники, яких у команді вистачає. В першу чергу, це стосується Горана Іконіч і Дениса Іванова. Не забудемо і про Стефанишина: судячи з передсезонної підготовки, саме його Лукаіч вважає головною опорою серед українських гравців. Залишається відкритим лише питання про інтеграцію в ігрову систему Політехніки форварда Майкла Лі, який прибув до Львова лише тиждень тому. Втім, ймовірно і тут буде знайдено правильне рішення, а сам Лі як мінімум не опустить планку, задану в Донецьку.

Єдиним очевидним мінусом "біло-зелених" є солідний середній вік виконавців. Як показало запорізьке протистояння з Ферро, іноді досвідчені, але вже вікові, Васільєвіч, Іконіч, Зубрицький, Салтовець не завжди встигають за молодими опонентами. До того ж, цей мінус може стати і дистанційним - сезон довгий, і навіть глибока лава тут може не врятувати. Хоча в цьому зв'язку не зайвим буде згадати про те, що Політехніка стала єдиним клубом Приват-групи (Дніпро в розрахунок не беремо), що зберіг дублюючий склад. Там почнуть сезон вже люди, які понюхали пороху Суперліги Антон Давидюк та Ілля Жуковський, так що ще на двох виконавців Лукаіч в якійсь мірі розраховувати може.

Політехніка провела ударне міжсезоння. Відмінна комплектація, високі цілі, досвідчений знаючий наставник - зараз у Львові є всі передумови для того, щоб позбавитися від появи за останні роки реноме невдах. Для галичан вкрай важливо, щоб зі старту все пішло за планом. У такому разі прогноз нашого сайту щодо майбутнього Політехніки ризикує виправдатися другий рік поспіль. Тільки на цей раз він куди більше порадує Кирила Погостінського і Олександра Лазорка.

Політехніка-Галичина

Минулий сезон: 8/31, 14-е місце
Головний тренер: Желько Лукаіч

Прийшли: ф. Салтовець (БК Донецьк), ф. Стефанишин (Будівельник), ф. Іванов (Азовмаш), з. Мітчелл (Хімік), з. Васільєвіч (Ікарос, Греція), ф. Жуковський (Говерла), ф. Шкурупій, з. Іконіч (Каршіяка, Туреччина), ф. Лі (БК Донецьк)

Пішли: з. Ревзін (МБК Миколаїв), ф. Ходов (Дніпро-Азот), з. Харріс (Кремона, Італія), ф. Тодіч (Форлі, Італія), з. Мейс (Скафаті, Італія), ф. Дюрасовіч, ц. Чемякін (Тобол, Казахстан)

Товариські матчі міжсезоння: 20.08 - Мега Візура 64:65; 22.08 - Партизан 73:72; 26.08 - Раднічкі 72:62; 03.09 - Фені-Індустрія 76:59; 04.09 - Тімішоара 78:60; 14.09 - Дніпро-Азот 86:69 ; 15.09 - Ферро 85:102; 16.09 - МБК Миколаїв 117:105 ОТ;

Лідер: Даррелл Мітчелл / Владан Вукосавлєвіч
Українська надія: Іван Шкурупій

Прогноз на регулярний сезон: 5-6 місце

На фото: З цієї команди залишилися лише одиниці