Другий півфінал Кубка Суперліги передбачувано перевершив перший в атмосферному плані. Ще б пак, адже на паркет рідного палацу спорту вийшли господарі - львівська Політехніка! Протистояли їм географічні сусіди з Говерли, які привезли до Львова значний десант уболівальників. "Люди в жовтому" були дуже чутні, прекрасно підтримували свою команду, змусивши піднятися з місць і домашніх уболівальників. Створивши приємну атмосферу, вболівальники залишили справу за командами.

Незважаючи на те, що це була друга зустріч команд за короткий період, Євгенові Мурзіну, здається, вдалося здивувати Желько Лукаїча. Після нервового і рівного дебюту говерлянам вдалося вирватися в рахунку на цілих шість балів - 14:20, і Лукаїч змушений брати тайм-аут. Ключем до локального успіху стала цілісність гри Говерли - "ведмеді" працювали як єдиний організм і досить пристойно влучали з дистанції. Що вже казати, якщо свій трюльник забив навіть Геннадій Дзюба. Впевнено діяв і новачок Павло Буренко, логічно не перетягуючи ковдру на себе.

Ще одна причина - практично повна нейтралізація Даррелла Мітчелла. Американець вкрай невдало розпочав зустріч, і навіть з нормальною грою дуету Лі-Вукосавлєвіч "політехи" ніяк не могли зрівняти рахунок. У тому ж ключі почалася і друга чверть: Говерла тримала чотири-п'ять очок відриву, Політехніка наздоганяла.

Зруйнувати стіну господарі змогли в кінцівці відрізка: Вукосавлєвіч зробив пару звичних підбирань під чужим щитом, нарешті потрапив в гру Мітчелл. Але головне - "леви" суттєво збільшили швидкість дій, що викликало надто багато швидких відривів. Один з таких Павло Буренко зірвав неспортивним фолом на Мітчеллі. Саме після цього гра вирівнялась остаточно. Більш того, на перерву з мінімальною перевагою лідерами пішли саме "біло-зелені" - це Васільєвіч зарядив "три" з семи з половиною метрів і зробив рахунок 41:40.

Перші хвилини третьої чверті показали: Політехніка начебто готова розвинути перевагу. Принаймні, щось збилося в нападі "ведмедів", які мазали і відкриті кидки, і потім "додавали" штрафними. Протягом більш ніж трьох хвилин Говерла не могла забити, однак і Політехніка не тішила в нападі. Франківці абсолютно феноменально працювали на підстраховках зі слабкою боку, повністю позбавивши свободу Вукосавлєвічу - за третю чверть Владан набрав лише два очки. Укупі з поганою грою Мітчелла і промахами львівських снайперів, це дало Говерлі шанс залишитися в грі. Ним гості скористалися сповна: прекрасний відрізок в захисті, очки Ревзіна, Убаки і Дайкса і "жовто-зелені" знову ведуть "+7" - 52:59. Желько Лукайіч тайм-аут брати не став, але до кінця 30-ти ігрових хвилин його команда відіграла лише два очки - знову забив Васільєвіч.

Говерла відчула запах крові і відпускати свого суперника не збиралася. У вкрай наелектризованій атмосфері "ведмеді" продовжували закривати Вукосавлєвіча, псувати життя Лі, а трохи пізніше почали забивати самі. Ключові очки набирав Дайкс - Кінделл раз за разом здорово прибирав суперників. В цей же час імениті львівські снайпери хибили кидок за кидком - не летіло ні у Іконіча, ні у Лі, ні в інших. З урахуванням закритих лідерів шанси львів'ян на успіх танули. Під жирний знак питання їх поставив Райан Пірсон: спершу бородань Говерли реалізував важкий "енд-ван", після чого вдало пробив два штрафні кидки. Добити господарів насмілився Лемик - складний прохід Ярослава, "-10" і Лукаїч тільки за 2:45 бере тайм-аут, який, напевно, треба було брати за три хвилини до того...

"Політехам" належало відіграти 10 очок всього за дві хвилини. Вони миттєво ставили суперника на лінію штрафних і суперник не підводив - той же Убака схибив два штрафних. Однак львів'яни не зрозуміли головного - лінію поведінки потрібно було змінювати. Завантаження на Вукосавлевіча вже не працювали, а інших варіантів Желько Лукаїч, здається, і не мав. Точні кидки Буренка зробили рахунок 65:77, а данк Пірсона по суті вивів Говерлу у фінал. Фінальний рахунок особливого значення не мав, але "ведмеді" навіть примудрилися фактично довести справу до розгрому.

"Ведмедям" вдалося розчарувати львівську публіку на чолі з мером міста Андрієм Садовим та президентом галичан Олександром Лазорком, який, здається, віддав всі сили вболівання за свою команду. Політехніка, що підходила до турніру в статусі фаворита, у фінал не вийшла. Говерла зробила міні-подвиг і завтра вперше в історії отримає шанс виграти трофей. Правда, для цього команді Євгена Мурзіна "всього лише" доведеться обіграти запорізький Ферро...

Політехніка - Говерла 66:81 (17:20, 24:20, 13:19, 12:22)
Політехніка: Мітчелл (6 + 4 передачі + 4 втрати), Алфьоров (0), Стефанишин (12), Лі (11 + 7 підбирань), Вукосавлевіч (16 + 9 підборів) - старт; Васільєвіч (9 + 4 передачі), Іконіч (8), Салтовець (2), Шкурупій (2), Давидюк (0), Зубрицький (0).
Говерла: Буренко (6), Дайкс (18 + 5 передач + 4 втрати), Фрасенюк (4), Лемик (13 + 5 підбирань), Пітерсон (11 + 6 підборів) - старт; Пірсон (13 + 3 перехоплення), Убака (8 + 6 підбирань + 4 передачі), Ревзін (5), Дзюба (3), Чемякін (0).

Фото Йосипа Марухняка