Матч між четвертою та п'ятою командами чемпіонату очікувався з особливим інтересом. Заслуга цього не тільки в підсумкових позиціях команд по закінченні регулярного чемпіонату, а й у цікавих протистояннях, як серед гравців, так і тренерського складу. Прогнози щодо результату дуелі цієї пари в серії розходилися і перший матч лише довів, що півфіналіста тут ось так з ходу буде визначити нелегко.

Перед початком серії у відсутності Мітчелла багато чекали рішучих дій від Владана Вукосавлєвіча і вже з перших хвилин матчу кращий центровий Суперліги втілив всі ці слова і домисли в життя. Львів'яни взялися "вантажити" практично всі м'ячі в атаках на свого гігантського лідера, а він чудово знав що з ним робити, нарощуючи перевагу своєї команди. У Хіміка ж на старті матчу такий же трюк з Артемом Пустовим не пройшов - молодий українець мав три спроби, але не забив. Триочковий Горана Іконіча зробив рахунок 0:9 і змусив Звєздана Мітровіча брати тайм-аут. Відкрити рахунок набраними очками своєї команди южненці змогли лише на п'ятій хвилині, а до цього, відразу після тайм-ауту, Сергій Алфьоров відправив противнику ще один дальній "привіт". Коли Хімік тільки почав прокидатися, львівська машина, яку вели вперед Вукосавлєвіч та Іконіч, вже набрала обертів. Віллі Дін намагався шось змінити, але два триочкових (один за одним) від Іконіча та Леоніда Стефанишина збільшили відрив гостей до 16 (!) пунктів. Завдяки важким кидкам Діна і Станіслава Завадського на першу перерву в матчі господарі пішли, поступаючись в 11 очок.

Виконана робота в кінцівці першого ігрового відрізка допомогла команді Мітровіча на початку другої чверті. "Леви" почали мазати кидки і допускати втрати, а гравці Хіміка, завдяки агресії в нападі, раз за разом виходили на лінію штрафних та скорочували відставання. Коли ж попадання Діна наблизили його команду до суперника на три очки, стало зрозуміло, що южненці "повернулися" в гру. Але, мабуть, це розслабило їх і господарі стали мазати з усіх позицій, а Політехніка, яка ще не оговталася після ривка господарів, продовжувала займатися тим же. Таким чином, команди видали суху серію, набравши лише три очки за три ігрових хвилини на двох. Після влучань з лінії штрафних Діна та точним триочковим в гру втрутився Желько Лукаїч. Хвилинна перерва для «політехів» була необхідною. Вона спочатку не подіяла, і підопічні Мітровіча спробували вже себе в ролі лідера, оформивши завдяки зусиллям Пустового і Дево Джозефа "+5". І тут гості нарешті почали влучати – дальні кидки від Майкла Лі та Іконіча, два точних штрафних від Вукосавлєвіча на пару з хорошими діями в захисті дозволили команді Лукаїча зробити ривок 8:0. Дежавю, яке демонструє події старту матчу, продовжив тайм-аут від Мітровіча. Але кінцівка другої чверті також залишилася за львів'янами, у складі яких двома точними влученнями відзначився Стефанишин. Суперники вирушили в роздягальні при п'ятиочковому лідерстві гостей із заходу.

Початок другої половини видався більш вдалим для Політехніки. Спочатку Джозеф та Віталій Коваленко скоротили розрив до мінімуму, але потім під акомпанемент неточних кидків Мирослава Тодіча і все того ж Коваленка гості за допомогою проходів під кільце наростили гандикап до "+7". Львів'яни вже не підпускали господарів дуже близько, іноді це вдавалося завдяки хорошому захисту, а іноді - за рахунок аргументів Вукосавлєвіча, Іконіча та Лі в нападі. До кінця третьої чверті різниця "левів" складала 12 очок, а у Хіміка виділявся Сергій Попов, який кілька разів потрапив з середньою і запам'ятався ефектним перехопленням і данком. Точний кидок Завадського з сиреною про закінчення десятихвилинки відправив команди на останній ігровий відрізок з одиналцятиочковою різницею на користь "левів".

На відміну від третьої чверті, команда Мітровіча четверту початку набагато потужніше. Двигуном знову виступив Попов, який спочатку забив два штрафних, а потім порадував публіку таким же перехопленням і данком, як і кількома хвилинами тому. У захисті у Хіміка виходило далеко не все, але три дальніх влучання від Шеховича і Попова (два з яких на рахунку чорногорця) допомогли господарям про це не думати. Відставання львів'ян розтануло досить швидко - від нього залишилося всього два пункти, але Желько Лукаїч в період феєрії снайперів Хіміка не взяв тайм-аут, хоча у нього на це було дві прекрасних можливості (після триочкових Шеховича). Виявилося, що з таким дивним рішенням сербський коуч не прогадав, адже в наступні хвилини його команда сама ініціювала ривок. Безмовні попадання Лі, Васільєвіча та Вукосавлєвіча рішенням Звєздана Мітровіча відправили команди слухати настанови тренерів. "Леви" вели з різницею у вісім пунктів, але Джозеф двома середніми попаданнями поспіль полегшив життя южненцам. Після штрафних Вукосавлєвіча Політехніка мала шість очок у запасі, як раптом львів'ян підвів гравець, який однозначно проводив один з кращих своїх матчів у Суперлізі. У боротьбі з суперником Горан Іконіч отримав фол, але не погодився з ним, бурхливо висловивши свій протест суддям - Борис Рижик покарав балканця технічним. Але на цьому свінгмен команди Желько Лукаїча не зупинився, а навіть завівся більше. Реакція досвідченого судді не змусила себе чекати - другий технічний фол став для Іконіча дисквалифікуючим, а Дін відправився пробивати чотири штрафних. За три хвилини до фінальної сирени американський розігруючий южненців забив тричі, скоротивши відставання своєї команди до трьох очок. Далі пішли влучання Коваленка з середньої дистанції та данк Шеховича, який скоротив розрив до мінімуму (перед цим два очки заробив Вукосавлєвіч) за одну хвилину до кінця матчу - тайм-аут. Прохід Віллі Діна під кільце навіть подарував господарям "Олімпу" мінімальна лідерство, але в наступній атаці після зразкового нападу Іван Шкурупій триочковим влучанням вивів свою команду вперед на два очки. Цей кидок став вирішальним - ні Дін, ні Джозеф не скористалися своїми шансами після тайм-ауту, а тактика швидких фолів від господарів тільки допомогла гостям зміцнити підсумковий результат.

Таким чином, Політехніка несподівано відкриває рахунок у серії з Хіміком у відсутності Даррелла Мітчелла, який підтримував свою команду на лавці. Можна вважати, що львів'яни вже виконали своє завдання мінімум, а от южненцам не позаздриш - крім перемоги в наступному домашньому матчі їм потрібно буде справлятися з опонентом і в гостях.

Хімік - Політехніка 81:87 (16:27, 23:17, 15:21, 27:22)
Хімік: Рябчук (0), Джозеф (13), Коваленко (10 + 5 підбирань + 2 блок-шоти), Лешіч (0), Пустовий (2) - старт; Дін (24 + 5 підбирань + 7 передач), Попов ( 13), Шехович (9 + 2 блок-шоти), Завадський (8 + 6 підборів), Тодіч (2 + 6 підбирань), Бобров (0).
Політехніка: Алфьоров (6), Іконіч (20 + 5 передач), Стефанишин (9 + 4 передачі), Лі (12 + 8 підборів + 4 передачі), Вукосавлєвіч (28 + 14 підборів) - старт; Васільєвіч (9 + 5 передач ), Шкурупій (3), Салтовець (0).
Кидки з ближньої та середньої дистанцій: 24/50 (48%) - 20/43 (46,5%)
Кидки з дальньої дистанції: 6/26 (23%) - 10/19 (52,6%)
Штрафні кидки: 15/21 (71,4%) - 17/21 (80,9%)
Підбори: 40-40; Передачі: 18-22; Втрати: 7-10
Рахунок у серії - 0:1

Джерело: Isport.ua

Фото: БК Хімік