Третій матч серії між цими командами ставав фактично вирішальним для «Хіміка», який, м'яко кажучи, здивував баскетбольну громадськість двома домашніми поразками від «Політехніки». Львів'яни ж мали прекрасний шанс впритул наблизити себе до півфіналу.

Ніяких великих сюрпризів на старті гри суперники один від одного не побачили – «Політехніка» грала вперед на Вукосавлєвіча, а «Хімік» віддавав перевагу кидкам з дальньої та середньої дистанцій. У складі гостей майже всі кидки виконували Сергій Попов і Віталій Коваленко, а у гостей, як і в попередньому поєдинку, крім Вукосавлєвіча активністю відзначився молодий Денис Тютюнник. Але все це не дало жодної з команд вагомої переваги, як і серія з триочкових влучань, яка послідувала вже в середині першої чверті. Команди вже до екватора десятихвилинки набрали по п'ять командних фолів, тому надалі в цьому ігровому відрізку набирали очки переважно з лінії штрафних. Але і це не допомогло львів'янам або южненцям відірватися від суперника, а чверть мінімально виграли гості.

У другій чверті саме підопічним Звєздана Мітровіча вдався перший в матчі серйозний ривок. Завдяки хорошому захисту з обох сторін за чотири ігрових хвилини суперники на двох забили лише вісім очок, але потім невеликий сплеск активності продемонстрував Дево Джозеф, зробивши два влучення (одне з дальньої дистанції). Канадець вивів свою команду вперед на вісім очок, а Желько Лукаїчу довелося брати тайм-аут. «Політехніці» вдалося піти на велику перерву з більш комфортними для себе цифрами відставання. Вукосавлєвіч став виправлятися за ті моменти, коли він не міг забити на початку чверті і «Хімік» пішов вперед, набираючи очки і заробляючи на собі фоли. Від нього не відстав і Саша Васільєвіч. Незважаючи на опір «Хіміка», два серби змогли скоротити розрив до "-2", але в роздягальні команди пішли все-таки при "+4" для «Хіміка».

У другій половині гри южненці і львів'яни продовжили обстрілювати кільця здалеку. У «Хіміка» набрав пристойні обороти Мірослав Тодіч, а «Політехніка» відбивалася, і таки наздогнала опонента командними зусиллями. За допомогою невгамовного дуету Вукосавлєвіч-Васільєвіч до кінця передостанноьї десятихвилинки вже господарі повели "+8" і змусили южненців нервувати. Тодіч і В'ячеслав Бобров з лінії штрафних допомогли «Хіміку» піти на заключний ігровий відрізок, програючи чотири пункти.

Після паузи Боброву допоміг Сава Лешіч - це дозволило южненцям навіть мінімально вийти вперед. У цей момент "за справу" взявся Вуоксавлєвіч - партнери загравали серба практично в кожній атаці і якщо він не набирав очки з гри, то робив це з лінії штрафних кидків. Правда, в один момент приціл львівського велетня збився і він промазав три поспіль кидки з лінії, при тому, що зі штрафними проблем він зазвичай не мав. Желько Лукаїчу особисто довелося попросити трибуни про допомогу, і це в якійсь мірі спрацювало. Але на одному сербові львів'яни не змогли піти у відрив - Лешіч і Дін до заключних двом хвилинам своїми влучаннями вирівняли результат. Триочковий Сергія Алфьорова при рахунку 71:71 став вирішальним кроком львів'ян до такої важливої перемоги. До нього майже відразу додалися ще два точних кидки з лінії штрафних від Васільєвіча і це було вже "+5" для господарів. «Хімік» запанікував і в поспіху не зміг реалізувати свої шанси.

«Політехніка» святкує третю перемогу над «Хіміком» і тепер перебуває за крок від півфіналу плей-офф. «Хіміку» озиратися вже нікуди.

Політехніка - Хімік 77:73 (23:24, 16:19, 24:16, 14:14)
Політехніка: Васильович (25 + 7 передач), Тютюнник (2 + 5 підборів), Стефанишин (2), Лі (9), Вукосавлевіч (24 + 8 підборів) - старт; Шкурупій (8 + 5 підбирань), Алфьоров (4) , Салтовець (3), Іванов (0).
Хімік: Дін (8 + 5 передач), Попов (2), Шеховіч (1), Коваленко (3), Пустовий (0) - старт; Тодіч (21), Джозеф (16), Бобров (10 + 7 підбирань), Лешіч (7), Рябчук (3), Завадський (2 + 9 підборів).
Кидки з ближньої та середньої дистанцій: 12/28 (42,8%) - 17/33 (51,5%)
Кидки з дальньої дистанції: 9/20 (45%) - 7/27 (25,9%)
Штрафні кидки: 26/41 (63,4%) - 18/28 (64,2%)
Підбори: 30-39; Передачі: 20-9; Втрати: 11-12
Рахунок у серії - 3:0

Джерело: Isport.ua

Фото Ірини Сомової

На фото: Владан Вукосавлєвіч (справа) створив Хіміку багато проблем