Про це йдеться у проекті Закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення боротьби із зловживаннями у сфері продажу та споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, зареєстрованому під №1151.

Законопроект також передбачає підвищення розмірів штрафу за правопорушення, пов'язані з продажем і споживанням алкоголю, а також за появу у п'яному стані в громадських місцях, розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв на виробництві.

Так, за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами передбачено штрафні санкції в розмірі від 13 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Внесений законопроект встановлює заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) з 22 години вечора по 7 годину ранку, а також заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на відстані менше ніж 200 метрів від загальноосвітніх навчальних закладів.

Законопроект встановлює також заборону споживання алкоголю на вулицях, у парках, скверах та у під'їздах жилих будинків (оскільки таке споживання робиться на очах неповнолітніх, чим схиляє їх до такого вживання та провокує уявлення про споживання алкоголю як про «побутову справу».)

Також законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за систематичний (тричі за рік або частіше) продаж алкогольних або слабоалкогольних напоїв або пива (крім безалкогольного) неповнолітнім.

Як писав Вголос, депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу “Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного) на території міста Львова” 15 грудня 2011 року.