Зізнатися, складно очікувати іншої реакції від керівництва клубу, скажімо так, спантеличеного суддівством у недавньому виїзному поєдинку проти «Ниви» (Тернопіль). Це не самі стрияни вирішили зайнятися букмекерством – життя змушує.

Не секрет, те що відбувається у другій лізі мало кого хвилює і майже нічиєї уваги не приваблює – хіба що найвідданіших уболівальників і, зрозуміло, безпосередніх учасників процесу. Проте ми все ж сподіваємося на те, що повальна байдужість хоч на кілька секунд зміниться живим інтересом і призведе до виправлення абсолютно нестерпної ситуації.

Візьмемо статистику групи 1 другої ліги, в якій б’ються шість амбітних команд, кожна з яких має на меті підвищення в класі або, принаймні, боротьбу за нього. Лідер, чернігівська «Десна», по ходу сезону пробила 8 пенальті (реалізовані 7), з них два – на другому етапі чемпіонату (всі реалізовані), у трьох матчах. Тернопільська «Нива», яка йде другою, також била пенальті 8 разів (реалізовані 5), з них 3 – на другому етапі (реалізовані 2). «Славутич» (він третій) бив 6 пенальті (1 не реалізований), з них на другому етапі – 1. «Скала» (5-те місце) била пенальті двічі, всі – на першому етапі. ФК «Тернопіль» (4-те) – 1 пенальті на першому етапі. «Реал-Фарм» (Южний) (6-те) – три пенальті (1 не реалізований), з них 1 на другому етапі.

Звичайно, статистика справа лукава – наприклад, подібний розклад можна пояснити атакуючим футболом, якому прихильні перші три команди, які, природно, і очолюють турнірну таблицю. Але … Все-таки дещо цифри та й підкажуть – якщо порівняти їх, наприклад, з групою 2, де подібного перекосу, вже повірте, чомусь не спостерігається. «Кращий» результат – 8 пенальті (7 реалізовані, на другому етапі 2 з 2) – належить «Кременю», який йде п’ятим, а аутсайдер, який посідає останнє шосте місце горностаївський «Мир» заробив на один 11-метровий менше (7, 1 не реалізований, 2 з 2 на другому етапі). У той час як лідери – «Шахтар-3» – били пенальті лише тричі, на другому ж етапі і зовсім без них обійшлися … Мабуть, у групі 2 грають в інший футбол.

Пропонуємо перейти від слів до справи і прогулятися за запропонованим посиланням – тут знаходиться відео двох пенальті в матчі «Нива» (Тернопіль) – «Скала». Суть в тому, що господарі по ходу матчу двічі били пенальті, на початку і в кінці гри. Другий реалізували і добилися перемоги 1:0.

Ви, звичайно, можете скласти власну думку, але … Якщо в першому епізоді при великому бажанні ще можна угледіти ознаки порушення (хоча з першої камери досить добре видно, як гравець «Ниви» відчуває на собі руку і падає, немов підстрелений), то на другому (йде 90+3 хвилина) ніяким 11-метровим навіть не пахне – жовта за симуляцію в чистому вигляді. Атакуючий гравець на розвороті чіпляється за ногу захисника, знайшовши цю саму ногу, і радісно через неї валиться. Зверніть увагу на позицію головного арбітра: він все чудово бачить, ніякого помилкового враження у нього створитися не може … Ні, звичайно, ніхто не візьметься звинувачувати людину в чорному в упередженості – П’єрлуїджі Колліна та його помічник по першій і другій лігах Лучано Луччі миттю зажадають доказів, яких,  звичайно, немає. Але дивіться і судіть самі. Це просто помилка?! Або ми чогось не розуміємо і це привід для 11-метрового?

Прочитайте для початку чудовий вислів головного тренера «Ниви» Ігоря Яворського: «Якщо ж говорити про одинадцятиметровий в компенсований час, то тут питань не може бути – суперник завдав удару ззаду по нозі Яворському». Ну так, питань дійсно бути не може – кожен бачить те, що хоче. Або ось ще один красномовний момент, що трапився на тому ж тернопільському стадіоні, але в матчі проти іншої тернопільської команди.

Подивіться і скажіть – це дійсно жовта картка гравцеві «Скали» Пришнівському за «дайвінг» чи все-ж таки пенальті? Зрозуміло, що багато хто знову махнуть рукою і навіть полінуються сходити за посиланням – що там якась «Скала» з товаришами, що там їхні проблеми … Тут у нас боротьба за Лігу чемпіонів під носом, скандал на скандалі, а вони у своєму болоті борсаються. Ось тільки якщо не наведуть лад внизу – і вгорі нічого доброго не буде. Гарантія стовідсоткова.