«У той час як матеріальне становище пересічних громадян України невпинно погіршується, пенсіонери й інші пільгові категорії громадян ледь зводять кінці з кінцями, а держбюджет на 2013 рік узагалі не передбачає коштів на виплату зарплат працівникам бюджетних установ на четвертий квартал поточного року, фракція «Свободи» у Верховній Раді наполягатиме на суттєвому скороченні витрат на утримання центральних органів влади. При цьому слід скоротити витрати не лише на фінансування Верховної Ради, а й Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента», - сказав він.

Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський зазначив: «Враховуючи порівняно високі доходи народних депутатів України, їхні спеціальні гарантії матеріального та соціально-побутового характеру є сьогодні безпрецедентно широкими. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши передбачені на 2013 рік у Державному бюджеті України видатки на утримання народних депутатів. Слід звернути увагу, що низка пільг, якими користуються народні обранці, взагалі не пов’язані з виконанням ними своїх обов’язків, проте видатки на них збільшуються з року в рік. Ця ситуація є неприпустимою».

Свободівець повідомив, що згідно з його підрахунками, дев’ятнадцять з половиною мільйонів гривень, закладених у бюджеті на утримання народних депутатів, може бути збережено для державної скарбниці та перенаправлено на більш нагальні потреби, як-от фінансування дитячих медичних закладів.

Серед іншого, у кошторисі витрат Верховної Ради України на 2013 рік абсолютно необґрунтовано закладено витрати, наприклад, на збереження зарплати 55 нардепам 3-4-5 скликань. Як відомо, закон «Про статус народного депутата України» передбачає виплату депутатам минулих скликань матеріальної допомоги у розмірі 50% заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, до досягнення ними пенсійного віку у разі неможливості працевлаштування після зазначеного строку. «Ефективність витрат, які дозволяють народним депутатам минулих скликань вже понад 10 років отримувати половину зарплати із держбюджету, не влаштовуючись на роботу, мало що незрозуміла – це має цілком конкретні наслідки для Державного бюджету України. Так, лише на 2013 рік на ці виплати передбачено 5 мільйонів 750 тисяч гривень бюджетних коштів. А ще на поточний рік передбачено видатки на грошову допомогу народним депутатам минулих скликань при виході на пенсію у сумі 5 мільйонів 205 тисяч гривень. Додайте до цього 300 тисяч на безоплатний проїзд територією України один раз на рік (у прямому і зворотному напрямках) залізничним, водним, повітряним або автомобільним міжміським транспортом народному депутату, який вийшов на пенсію. Простий розрахунок дозволяє зробити висновок, що лише на утримання колишніх народних депутатів щороку держава витрачає більше 11 мільйонів гривень!» – підкреслив свободівець.

Щодо чинних депутатів Верховної Ради, Руслан Кошулинський зазначив: окрім утримання санаторно-курортної бази, підпорядкованої Управлінню справами ВРУ, в кошторисі витрат парламенту передбачено 800 тисяч гривень на оплату путівок народним депутатам до інших санаторно-лікувальних закладів, не підвідомчих Управлінню справами ВРУ. Оплата 2013 року послуг за користування міжнародним мобільним зв’язком для народних депутатів обійдеться держбюджету у 120 тисяч гривень. Крім того, ст. 30 закону «Про статус народного депутата України» передбачає державне страхування життя і здоров’я народного депутата – це ще 7 мільйонів 421 тисяча гривень.

«Отже, загальна сума витрат, на яку можливо зменшити видатки, передбачені у цьогорічному держбюджеті на утримання колишніх і нинішніх народних депутатів, становить 19 мільйонів 596 тисяч гривень», – резюмував свободівець. Він підкреслив, що подібний стан справ не лише ставить народних депутатів у привілейоване становище порівняно з рештою громадян держави, але й порушує конституційний принцип рівності усіх громадян у правах.

Разом з тим, на переконання представника парламентської фракції ВО «Свобода», так само слід вчинити і щодо витрат інших центральних органів влади, зокрема Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента. Тому, за його словами, фракція «Свободи» наполягатиме на скороченні кошторисів усіх без винятку центральних органів влади.