Про це в інтерв'ю радіо «Свобода» заявив лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок.

«6 березня комітет ВР з питань місцевого самоврядування прийняв рішення, що 2 червня таки мають відбутися - як київського міського голови, так і депутатів міської ради. Причому одностайне було рішення, навіть представники Партії регіонів голосували», - відзначає він.

Тягнибок зазначив, що серед опозиційних партій «Батьківщини», «Удару» і «Свободи» зараз найвищий рейтинг має Віталій Кличко, тому інші опозиційні сили готові підтримати його кандидатуру.

У той же час Тягнибок зазначив, що «Свобода» може виставити і свої кандидатури.

«Іллєнко, наприклад, в кінці кінців, я можу піти, якщо буде така необхідність політична», - підкреслив Тягнибок.

Нагадаємо, раніше спікер ВР Володимир Рибак заявив, що вибори в Києві повинні пройти на початку червня.

Повноваження попереднього мера Леоніда Черновецького Київрада припинив достроково в липні 2012 р. З тих пір йдуть дискусії про вибори нового мера, однак парламент не поспішає призначати вибори.

Основними кандидатами на крісло мера столиці вважаються чинний глава КМДА Олександр Попов і кандидат від опозиції - їм можуть стати глава парламентської фракції «Удар» Віталій Кличко чи позафракційний народний депутат Петро Порошенко. Раніше «Батьківщина» заявила, що підтримає Віталія Кличка як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, однак сам Кличко назвав таку заяву передчасною. Він підкреслив, що визначитися в цьому питанні після того, як буде призначено дату проведення виборів.

Однак якщо Кличко чи Порошенко не будуть узгоджені як єдині депутати, «Батьківщина» може запропонувати покласти цю місію на Миколу Томенка, Олександру Кужель, Анатолія Гриценка чи Миколи Катеринчука. Про це заявляв нардеп з «Батьківщини» Віталій Ярема. «Свобода» готова при необхідності висунути в мери нардепа Андрія Іллєнка. Крім того, про свій намір балотуватися в мери столиці заявив нардеп Олег Ляшко. Він також збирається вести на вибори до Київради свою Радикальну партію.

Джерело: РБК-Україна