Вголос жодного слова не написав про «майстер-клас» Ірини Фаріон у дитячому садку. Та й що можна додати до відео, яке було розташовано на нашому сайті? Перервати мовчанку нас змусила причина, на яку переважна більшість читачів, найвірогідніше, навіть не звернула уваги. Йдеться про підтасовування фактів лідерами ВО «Свобода».

Отож, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок на одному поважному сайті, захищаючи Ірину Фаріон, заявив:

«А ось неспотворене українофобами сприйняття події: (сюжет, відзнятий телекомпанією НТА).

Ірина Фаріон в інтерв’ю львівській газеті наголосила:

«Щодо камер. Було три камери. І канали ЛТБ, УТ-З і НТА показали прекрасні сюжети. Ніхто навіть не звернув на це уваги, бо діти були щасливі, радісні, їли цукерки, ділилися враженнями. Але була одна камера журналіста, я не знаю, як його звати, з сайту Вголос. Ось ця камера, очевидно, і подала той матеріал туди, з ким вона про щось домовлялася. Хтось був зацікавлений, щоби цей сюжет прочитати так, як його прочитує публіка, абсолютно не готова усвідомлювати сутнісність і вартісність мови і спілкування».

Отже, «Свобода», замість того, щоб прислухатися до реакції обуреної громадськості і покаятися за абсолютно неадекватну поведінку лідерки, перейшла в атаку і переконує, що все було прекрасно, діти тішилися і їли цукерки, а конфлікт спричинили українофоби (тобто, Вголос), які подали спотворене зображення виступу п. Фаріон у дитячому садку.

ВО «Свобода» – організація зі стійкою репутацією професійних провокаторів, тому може здатися дивним, що у цій ситуації вони вибудовують свій захист так незугарно й примітивно. Втім, напевне, все пояснюється тим, що «Свобода» прагне обілити себе не перед суспільством загалом, а тільки перед тією його частиною, яка є їхніми дійсними або потенційними виборцями. «Свобода» свій електорат знає добре, тому резонно розсудила, що для цирку не варто працювати надто тонко. Як у відомому анекдоті: «Товаришу, не ставте запитань і покиньте залу, лекція тільки для колгоспників!»

Але ми все ж поставимо декілька запитань:

Насамперед, хотілось би з’ясувати, що означає твердження Тягнибока і Фаріон, буцім-то Вголос спотворив події?

Невже це Вголос написав текст для Ірини Фаріон? Чи може Вголос змусив її говорити цей текст на камеру? А може Вголос змонтував сюжет, вирізавши чи додавши якісь кадри? Чи ще фантастичніша версія – Вголос зняв у ролі Фаріон якусь іншу людину?

Ні, ні, ні і ще раз ні! Нічого цього не було!

То як же Вголос спотворив істину? Про це діячі «Свободи» мовчать, натомість наводять як приклад об’єктивності, що інші камери показали сюжети, які їм більше сподобалися. Дозволимо собі висловити припущення (маємо для цього підстави), що інші камери свідомо працювали на піар Ірини Фаріон та ВО «Свобода», а вироблений журналістами згаданих телеканалів інформаційний продукт є не чим іншим, як «джинсою». Інші камери НЕ ПОКАЗАЛИ того, що реально відбувалося, а Вголос ПОКАЗАВ не редагований «Свободою» текст. То хто ж спотворив інформацію?

Нас уже давно дратують претензії «Свободи», що вони і тільки вони володіють патентом на те, щоб визначати іщо може вважатися стинно українським, а що – ні. Нас дратують їхні постійні претензії на те, щоб розробити і втілити в життя комплекс заходів, які повинні навчити нас як правильно любити Україну, як виховувати дітей, що читати і кого поважати. Нас дратують їхні намагання вимірювати вміст патріотизму в кожній окремо взятій особі і у випадку виявлення його недобору або некондиційної якості – вживати всіх відповідних заходів: від зниження семестрової оцінки – і аж до розстрілу.

Звичайно, ми розуміємо, що «Свобода», як і будь-яка інша тоталітарна секта, вбачає свою місію в тому, щоб контролювати геть усі сторони життя суспільства, включно з приватним життям людей. Але якщо ви такі відважні, що повчаєте батьків як їм називати свої дітей, якщо агресивно тиснете на психіку усіх громадян від малого до старого поки ті не наважуються виступити на свій захист, то майте мужність відстоювати свою позицію і тоді, коли врешті-решт хоч у якомусь моменті громадській думці увірвався терпець і вона звернула вам увагу на неадекватність вашої поведінки. Натомість, зіткнувшись з масовим осудом, лідери «Свободи» миттєво перевели стрілки на журналістів, які ОБ’ЄКТИВНО подали інформацію, обзиваючи їх за це українофобами. Що ж, обзивати своїх опонентів «ворогами народу» це також з репертуару тоталітарної секти, ми ще не забули тих часів.

Т. зв. «ідейні» політики Фаріон та Тягнибок, які, чудово знаючи, що перші три сюжети – це «джинса», продемонстрували справжню підлість і ницість, свідомо накидаючи тавро «українофобів» журналістам, які не лише професійно, але й чесно виконали свій обов’язок!

Якщо політики так легко розкидаються звинуваченнями заради збереження свого обличчя (при цьому будучи переконаними у своїй безкарності), то після заяв Тягнибок і Фаріон, можемо з повним правом стверджувати, що лідери ВО «Свобода» – банальні брехуни. А їхні заяви – це реальний злочин проти свободи слова в Україні. Тоталітарні секти не люблять правди – це також відомий факт.

Замість епілогу:

Розмови, підслухані у трамваї

Откуда у русского человека фамилия Попугаев?
(И. Ильф)

Розмова 1

- А я вам скажу, пані Пазю, що всі наші союзянки підтримують пані Ірину.
- Аякже, аякже. Давно пора показати хто в хаті господар. Тільки знаєте, так во між нами, але фамілія в неї самої якась не тойво, так ніби єгипетська, чи що?
- Ну так. Князевич воно б звучало ліпше. По-нашому і так ніби шляхетніше: Ірина Князевич! – дуже би пасувало, погоджуюся з вами.
- Але знаєте, мені й ім’я Ірина щось не дуже підходить. Я в онучки взяла всі читанки, ретельно передивилася – хоч би в одного класика якусь героїню Іриною звали.
- В мене сусідка Ірина – чи то росіянка, чи білоруска.
- А я що кажу! Я так думаю нашій доценточці найліпше пасувало би Наталка або Нимидора!
- Нимидора? А ви певні жи то не москальське ім’я?
- Побійтеся Бога!
- А таки так, воно би дуже файно звучало: щиро українська доцентка депутатка Нимидора Князевич!
- Бігме, їй би пасувало!

Розмова 2

- А читали-сте, як пані Ірина в дитячому садочку тих малих гицлів на місце поставила?
- Аякже! Добре зробила, бо кругом тільки Міші, Альони, Лізи і шкафчіки.
- Таки так. Ми вже дома після того нашого Мішу і самі Міша не кличемо і всім заборонили називати його інакше як Михась. А як ваш онучок?
- Росте. Наш Тарас-Альбертик вже зовсім великий. Вже політикою цікавиться. Тої зими весь час зліпить собі зі снігу фігуру Тягнибока і машерує навколо неї… Думаю ще во пару років та й поведу його в «Свободу» записувати. Може стане депутатом, бо вчитися ніц не хоче
- Дай Боже. Дай Боже, щоб іще знайшов собі таку жіночку як пані Фаріон: і розумна, і красива…
- Що Ви таке кажете пані Єлизаветко, йому ще рано про таке думати.

фото: stuartngbooks.com