Про це заявив лідер політсили народний депутат Олег Тягнибок в інтерв'ю газеті «Форум», що видається в США російською мовою і орієнтована на єврейську діаспору.

«Щодо скандалу з Мірошниченком - ми подаватимемо до суду на газету»Daily Mail» (яка приписала нам слова) про «брудну жидівку», - сказав Тягнибок.

На його думку, вжите Мірошниченком (без епітета) слово не є образливим в українській, а особливо в західноукраїнській, мовній традиції, так що це тема не для політиків, а для учених-філологів.

«Я вже не входжу у філологічні дискусії про використання цього слова в польській або словацькій мовах», - додав Тягнибок.

Крім того, це було спілкування в соціальних мережах, звернув він увагу: «Це що, була заява партії? Хоча ми і не відхрещуємося від цього».

Тягнибок заявив також, що націоналізм очолюваної ним політсили не припускає ненависті до чужого.

«Офіційна лінія «Свободи» не була, не є і не буде ні ксенофобською, ні антисемітською, ні антиросійської. Я в цьому вас переконую. Ви ніколи не побачите жодних заяв і законопроектів про це. Це усе брудні інсинуації», - підкреслив він, підсумувавши: «Ми - партія проукраїнська».

Водночас, українське суспільство гіпертолерантне, переконаний політик. «І ця надмірна толерантність нам шкодить, завтра створюватиме нам проблеми. Я б дуже хотів поводитися як ізраїльтяни - закони нам потрібно такі, як у вас, ухвалювати, вчити людей, що потрібно любити свою націю, свою батьківщину і свою мову, плюс питання громадянства і питання повернення тих, хто виїхав», - розвинув Тягнибок думку.

Нагадаємо, скандал навколо висловлювання в Facebook народного депутата і члена політради ВО «Свобода» Ігоря Мірошниченка про голлівудську актрису Мілу Куніс, яка в дитячі роки жила в Чернівцях, розгорівся наприкінці листопада минулого року. Мірошниченка зачепило інтерв'ю зірки, де вона негативно говорить про цей період свого життя.

Джерело: Укрінформ