«Ми вважаємо, що грубо порушено частину третю статті 27 закону України про вибори народних депутатів України, яка за своїм змістом передбачає жеребкування дуже чітко – «для кожної окружної виборчої комісії окремо», – розповіла Ірина Сех. 

Вона наголосила, що цю норму не було дотримано. Натомість цього року жеребкування провели в такий спосіб, як цього ще ніколи не було на парламентських виборах в Україні. 

«Це вперше провелося так зване жеребкування. Хоча ми не знаємо, як там та кулька була гарячіша чи холодніша, чи вона давала може якісь сигнали, що всякі анархісти потрапили, а партії, які серйозно йдуть на вибори, які мають серйозні кандидатури до складу окружних виборчих комісій, мають досвід роботи, навчання проходили спеціальні, не мають жодного представництва. І тому «Свобода» готує судовий позов», – наголосила голова обласної «Свободи». 

Керівник Львівського регіонального штабу ВО «Батьківщина» Степан Кубів зачитав юридичну довідку до тієї норми закону, на яку покликалася Ірина Сех.  

«Така процедура з точки зору частини третьої 27 статті унеможливлювала б порушення гарантованого частиною четвертою статті 3 закону рівного виборчого права суб’єктів виборчого процесу і гарантувала б кожній партії приблизно рівну кількість членів ОВК», – додав Степан Кубів. 

Ірина Сех також сьогодні оприлюднила інструкцію штабу Партії регіонів для членів окружних виборчих комісій, яку опозиціонерам вдалося отримати з власних джерел. 

Нагадаємо, за результатами жеребкування ОВК мали бути сформовані зі складу представників 19 непарламентських партій, які беруть участь у виборах, та 5 депутатських фракцій парламенту. Зокрема, у кожній з 225 ОВК будуть представлені непарламентські політичні партії: «Молодь до влади», «Україна – Русь єдина», «Народно-трудовий союз», «Братство». Водночас до складу жодної ОВК не потрапив жоден представник партій «УДАР Віталія Кличка» і ВО «Свобода».