Проект постанови також одностайно схвалено на засіданні парламентського комітету з питань культури та духовності, інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Свободівці, зокрема, пропонують: надати ім’я Миколи Міхновського Академії внутрішніх справ України в Харкові; Укрпошті – випустити ювілейну марку; Інституту національної пам’яті – впродовж 2013 року підготувати та видати масовим тиражем науково-популярне видання про діяльність Міхновського; місцевим органам влади – розглянути можливість перейменування вулиць, площ та скверів на його честь.

«Міхновський – це предтеча українського націоналізму. Коли винниченки з їхнім гнилим нутром скасовували українську армію, Міхновський проводив військові з’їзди в Києві, де мільйони солдат демонстрували вірність Україні. Також він став ініціатором створення першого полку – імені Хмельницького. Міхновський для українців початку XX століття був тим, ким пізніше стали Донцов, Бандера та Шухевич, адже вони – його прямі спадкоємці.

Українці, які нині стають проти московських маріонеток, що тимчасово окупували державу, є нащадками й Міхновського, й Бандери, тому великі постаті визвольної боротьби потрібно вшановувати на державному рівні», – зазначив народний депутат-свободівець Андрій Міщенко.

Відзначимо, що 140 років від Дня народження Миколи Міхновського виповнюється вже цього тижня – 31 березня. Цього дня в Прилуках, що на Чернігівщині, відбудеться вшанування пам’яті самостійника.