… Надворі періщить сніг, місто потопає у снігових заметах, а у Палаці мистецтв – справжня весна: у виставкових залах тепло і сонячно від розмаїття квітів, які ніби усміхаються з виставлених тут полотен, і настрій гостей та учасників цієї події теж весняний, незважаючи на те, що з верхнього одягу доводиться струшувати сніг.

Тут маки, чорнобривці, соняшники, троянди, білі орхідеї, бузок зображені як на великих полотнах, так і на мініатюрних натюрмортах, на повну зеленіє багата карпатська природа і чарівний Стрийський парк, але є й дещо «в тему»: присутні з усмішкою затримуються біля класичної картини із зображенням львівської архітектури художника Ореста Манюка «Львівська хляпа». Справді, мистецька інтуїція ніби передбачила цей весняно-сніговий захляпаний день…

На цьогорічному «Весняному салоні» у Львові є на що подивитися, адже представлені різноманітні мистецькі жанри, техніки, цілі композиції, є багато класичних полотен і цілком модерних з переважанням абстракції.

Як сказав під час відкриття виставки-вернісажу Голова Львівського відділення Спілки художників України Олег Микита, цьогоріч у Палаці мистецтв виставлено 270 робіт львівських митців (по дві від кожного). Жанрове представлення різноманітне, але переважає живопис. Особливістю цьогорічної виставки є те, що активнішу участь прийняли склярі: представлено чимало цікавих виробів з гутного скла, попри те, що Львівська гута сьогодні не працює. А ще у «Весняному салоні – 2013» взяло участь багато спілчанської молоді, і ці роботи заслуговують на високу оцінку.

Кращі мистецькі твори будуть відзначені традиційною відзнакою – позолоченою статуеткою Святого Луки – символу Львівського палацу мистецтв. Оцінюватиме роботи, як сказав Олег Микита, найсправедливіше журі – самі художники. Вони мають вибрати найкращі роботи у 14 номінаціях, представлених на виставці. «Звичайно, кожен має право вписати й своє прізвище, але, погодьтеся, це – найсправедливіше журі в Україні», – зазначив Микита.

Привітати митців з відкриттям «весняного салону» прийшли представники львівської інтелігенції, влади, громади міста, місцеві депутати, бо це справді вагома мистецька подія у Львові.

«Приємно, коли Палац мистецтв виконує свою основну функцію – представляє мистецтво, – каже голова депутатської комісії з питань культури Львівської обласної ради Орест Шейка. – Такі виставки вже традиційні, тут збирається велике коло художників. Зрозуміло. що вони повинні творити життя Палацу, яких не так уже й багато в Україні. Сподіваємося, що надалі вдасться залучати ширше коло художників, і не лише зі Львова чи з Галичини. Хочеться також більших кроків у плані промоції таких мистецьких заходів.

У книжкові магазини черга не стоїть, але під час чергового книжкового форуму у Львові, який проводиться ось на цих виставкових площах, вишиковуються величезні черги, то я б хотів побажати таких же черг і «Весняному салону», й іншим мистецьким акціям у Львівському палаці мистецтв, на утримання якого наша обласна рада виділяє щороку 1 мільйон 600 – 1 мільйон 900 тисяч гривень. Погодьтеся, це немалі кошти. Хочемо, щоб сюди приходили люди, які раніше не зустрічалися з мистецтвом»

Виставка-вернісаж «Весняний салон – 2013» триватиме до 11 квітня.

Фото Йосип Марухняк