Єврокомісія розпочала розслідування з приводу діяльності російської газової компанії «Газпром», яку підозрюють у зловживанні домінантною позицією та перешкоджанні вільної конкуренції на ринках Центральної та Східної Європи.

В офіційному повідомленні Брюссель зазначив, що три заходи, які здійснила компанія, можуть порушувати норми вільної конкуренції. «Газпром», найбільша газова компанія світу, є державною власністю Росії. Протягом «газових воєн» з Україною через ціни на цей ресурс, компанія скоротила свої поставки до цієї країни.

Окрім того, «Газпром» спонсорує санки-петербурзьку футбольну команду «Зеніт», яка уклала контракти з гравцями Галком та Вітцелем з «Порту»та «Бенфіку» орієнтовно 100 мільйонів євро.
Три порушення.

За інформацією Європейської організації з контролю за конкуренцією, «Газпром» міг розділити газові ринки, щоб зашкодити вільному газопостачанню до посткомуністичних країн.
По-друге, російський газовий монополіст, можливо, перешкоджає диверсифікації постачання газу. По-третє, він міг встановити несправедливі ціни для своїх клієнтів і прив’язати вартість газу до вартості нафти.

«Така поведінка, якщо вона насправді має місце, може перешкоджати конкуренції, спричинити ще більше підняття цін та загрожувати газовій безпеці», – заявив речник Комісії, і додав, що така практика може загрожувати і європейським споживачам.

Невідомо, яких висновків дійде розслідування, але єврокомісар з питань конкуренції, іспанець Хоакін Алмунія наголошує, що ця справа пріоритетна.

«Газпром» інформуватимуть про хід розслідування, як і уповноважених представників постраждалих держав. Терміну, до якого розслідування має завершитися, не існує, і його тривалість залежить від кількох факторів, включно зі складністю справи, співпраці комісії з країнами-жертвами та адвокатів компанії.