Про це заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк, інформує прес-служба ЛОДА.

Михайло Костюк зазначив, що пункт про забезпечення належного стану виборчих дільниць чітко виписаний у статті 51 Закону України «Про вибори народних депутатів України» і іншого трактування бути не може.

Керівник області розповів, що облдержадміністрація сформувала команду людей, які будуть відповідальні за технічний стан дільниць в області.

«Ці люди повинні забезпечити належну роботу дільниць: телефонний зв'язок, відеоспостереження, електроенергію. Тобто, йдеться виключно про матеріально-технічне забезпечення. Однак, на час самих виборів вони не зможуть заходити на дільниці – аби ніхто не звинуватив нас у тих чи інших порушеннях», – пояснив Михайло Костюк.

Він запевнив, що з боку державних службовців «жодного втручання у виборчий процес нема і бути не може».

«Ніхто не має права втручатися у виборчий процес. Попереджаю усіх, що втручання у виборчий процес – це порушення закону, за яке чітко передбачено відповідальність», - наголосив голова Львівської ОДА.

За словами Михайла Костюка, заяви окремих партійних функціонерів та кандидатів про те, що в обласній державній адміністрації та у райдержадміністраціях нібито дають вказівки виборчим комісіям – це звичайна передвиборча істерика і намагання у такий спосіб привернути увагу виборців.

«Це брехня – відверта і очікувана, звичайна передвиборча істерія. Повторюю вкотре: забезпечення прав і свобод громадян, проведення чесних демократичних і прозорих виборів – це сьогодні основне наше завдання. Жодних фальсифікацій чи втручань у виборчі процеси бути не може. Цього не має права ніхто робити», – резюмував Михайло Костюк.

Як писав Вголос, голова Яворівського районного виборчого штабу об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» Іван Стецькович вчора розповів про те, що у Яворівському районі виборчою комісією керує "смотрящий" із адміністрації.