Цьогоріч «Золотий Лев» присвячено Лесеві Курбасу, з нагоди 125-річчя з Дня народження режисера. Відтак, відбудеться низка заходів, які висвітлюватимуть творчість Курбаса у контексті сучасності. Зокрема, пройде триденний семінар, в межах якого відбудеться міжнародний круглий стіл.

«До виступів ми запросили людей, які пов’язані із вченням Курбаса. Це Лесь Танюк, Неля Корнієнко із національно центру Курбаса у Києві, Богдан Козак, Ірина Волицька, яка написала не одну книжку про Леся Курбаса, Володимир Кучинський. Теми, які будуть висвітлені на круглому столі, не торкатимуться лише теорії, а, в першу чергу, будуть представлені на диспут митців для того, аби виявити вплив Курбаса на сучасний театр, зокрема, чи український театр рухається з ідеями Курбаса», – розповів директор театру «Воскресіння» Ярослав Федоришин.

29 вересня у мистецькій галереї «Дзиґа» відбудеться відкриття виставки «Віткаци та ми», яку підготували молоді сценографи з Києва та Кракова.

«Я вирішив, що було б дуже доречно, якби молодь зробила якісь свої авангардові, пошукові речі в сценографії, адже пошуки та нестандартність академічного театру були темами Курбаса. Відтак, ми запросили цю виставку», – зазначав Ярослав Федоришин.

Цьогорічний фестиваль «Золотий лев» представить 28 вистав, серед яких будуть і вуличні дійства.

«Фестиваль «Золотий Лев» як завжди матиме кілька вуличних вистав. Оскільки акцент здійснено на вистави сценічного простору, то відповідно вуличних вистав буде менше», – розповів Ярослав Федоришин.

Постановки ставитимуть на площі перед Університетом ім.. Івана Франка.

29 вересня о 20.30 театр «Воскресіння» представить «Вишневий сад».

30 вересня о 19.30 варшавський театр «Маката» презентуватиме «Оркестр великих бубнів». Звучатимуть бубни діаметром 3 з половиною метри.

Для найменших гостей «Золотого Лева», а також їхніх батьків із 28 по 30 вересня на площі Ринок варшавський театр «Wagabunda» влаштує атракцію, за участю клоунів та жонглерів – «Забави для дітей та батьків».

29 вересня відбудеться традиційна карнавальна хода, яка розпочнеться від театру «Воскресіння», пройде проспектом Свободи, вулицею Дорошенка та фінішуватиме біля пам’ятника Івану Франку.

Під час неї на фасаді театру імені Леся Курбаса буде відкрито меморіальну дошку.

Цього ж дня відбудеться масштабне вогняне шоу театру із Євпаторії.

Першими ластівками фестивалю, 27 вересня, стануть постановки «Шалена кров», яку представить в межах «Золотого Лева», «Драма.ua» та «Розбите серце» театру «Воскресіння».

28 вересня варшавський театр «Кто» запропонує увазі глядачів постановку «Чорнило для лівшів. Комедія абсурду».

Цього ж дня театр із Таджикистану презентуватиме східну притчу в сучасній інтерпретації «Любов Пері».

29 та 30 вересня постановки презентуватимуть львівські театри: 

Перший театр для дітей та юнацтва представить увазі глядачів виставу про свободу із бродвейськими діалогами «Вільні метелики», театр імені Леся Курбаса «Лісову пісню», 30 вересня театр «Воскресіння» покаже прем’єру цього сезону виставу «Сарана».

1 жовтня тбіліський Вільний театр представить виставу «Тебе люблю, люблю, люблю!». Цього ж дня за мотивами п’єси Ежена Йонеско «Театр у кошику» презентуватиме виставу «Пісня про равликів».

2 жовтня, Мінський театр, республіки Саха, Росія – «Леді Макбет Мценського повіту».

3 жовтня, Львівський національний академічний український драматичний театр імені –Марії Заньковецької «Антігона».

3 жовтня, тбіліський Вільний театр –«Кавказьке крейдяне коло».

4 жовтня, меліховський театр «Чеховська стдія» «Дачний театр Антоши Чехоне».

4 жовтня, луганський обласний академічний український музично-драматичний театр – «Кайдашева сім’я».

5 жовтня, польський театр імені Купріяна Каміла Норвіда – «Вечеря на чотирьох».

5 жовтня, київський молодий театр «Любовні листи до Сталіна».

5 жовтня віденський театр «Табор» – «Шахова новела».

6 жовтня, національний драматичний театр ім. Івана Франка «Перехресні стежки».

Вартість квитків на вистави від 50 до 100 гр.