Засідання Ради Безпеки Об'єднаних Націй відбулось у понеділок, 10 березня, в Нью-Йорку, повідомляє агентство AFP.

Становище у Криму «із кожним днем стає гострішим», заявив посланець Франції в ООН Жерар Аро після завершення закритої зустрічі, яка тривала менше двох годин. Він також застеріг Російську Федерацію від приєднання Криму: «Ці плани є дуже небезпечними».

За твердженням Аро, Росію закликали розпочати переговорний процес з Україною. Однак, вочевидь, Москва, попри здійснюваний на неї тиск Заходу, не готова «нас чути», зробив висновок французький посол.

Захід та Україна вважають референдум про від’єднання Криму, запланований на 16 березня, нелегітимним. До того ж, воно відбувається за військової присутності Росії та без доступу до півострова українських або міжнародних спостерігачів.

«Зрозуміло, що вільний і справедливий референдум не може бути проведений, доки Крим контролюють російські війська», – заявив посол Великобританії Марк Лаялл Грант.

Засідання Ради Безпеки відбулося на запит українського уряду. Більшість країн у Раді безпеки дотримуються погляду офіційного Києва, що референдум є нелегітимним. Однак Росія як постійний член Ради Безпеки застосовує своє право вето, блокуючи ухвалення резолюції ООН.

Джерело: dw.de