Як наголошується в документі, подія показує, наскільки сильно криза в Сирії «впливає на безпеку сусідніх держав і на стабільність регіону загалом». Рада Безпеки ООН закликала офіційний Дамаск поважати територіальну цілісність сусідніх країн і забезпечити «негайне припинення порушень міжнародного права та їхнього недопущення в майбутньому».

Турецьке місто Акчакале було обстріляне з сирійської території 3 жовтня. В результаті атаки було вбито двох жінок і трьох дітей. У відповідь турецька артилерія провела серію зустрічних обстрілів, які призвели до загибелі загону сирійських військовослужбовців.

Уряд Туреччини також звернувся до парламенту країни за формальним дозволом про проведення військової операції на території Сирії. Відповідний дозвіл було отримано вчора; відповідно до нього турецькі війська отримали можливість здійснювати обстріли сирійської території і проводити в цій країні наземні операції протягом року.

Пізніше прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара не зацікавлена ​​в розв'язанні війни з Сирією і зазначив, що дозвіл парламенту про проведення військової операції на території сусідньої держави є поки що виключно фактором стримання.
Офіційний Дамаск визнав відповідальність за обстріл Акчакале і приніс офіційні вибачення з приводу того, що сталося. Разом з тим, про покарання винних не повідомлялося.

Джерело: lenta.ru