В ГРД відзначили, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України менш ніж за рік має намір переатестувати 6 тис. суддів, а 23 березня одна з її колегій за півтори години провела співбесіди з 9 суддями. Про це йдеться в повідомленні на сайті ради.

«Це лише підтверджує, що кваліфікаційне тестування - це конвеєр... Як наслідок, вже у «реформованих» судах опиняться і судді Майдану, і судді, які часто відвідують окуповані території...», - йдеться в повідомленні.

У заяві також йдеться про те, що ВККС змінами в регламент оцінки суддів технічно витіснила Громадську раду доброчесності з переатестації суддів.

«Щоб влада, розхвалюючи досягнення судової реформи перед українцями і міжнародними організаціями в черговий раз не використовувала громадськість, Громадська рада доброчесності вирішила припинити свою участь у квазіпроцесі очищення суддівського корпусу», - зазначили в ГРД. 

Як відомо, Громадська рада доброчесності є органом, який має сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів України в оцінюванні відповідності суддів чи кандидатів на посади суддів вимогам професійної етики та доброчесності.

Висновок ГРД щодо невідповідності суддів та кандидатів на посади суддів таким вимогам включено до суддівського досьє.