Журналісти уважно проаналізували запис доленосного позачергового засідання 1 березня, який є у вільному доступі на офіційному телеканалі верхньої палати російського парламенту і побачили, що після реєстрації сенаторів на засіданні не було необхідного за законом кворуму.

Після чого голова Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що частина тих, що запізнилися сенаторів попросили «приєднати їхні голоси».

Вже через хвилину зареєстрованими виявляються не 78, а 85 сенаторів, що на одного більше, ніж необхідно для мінімального кворуму, і Матвієнко оголосила засідання відкритим.

Однак дозвіл Путіну ввести війська на територію України голосують вже 90 сенаторів.

Лента.ру зазначила, що відповідно до регламенту, при появі ще кількох сенаторів, мала бути проведена додаткова реєстрація. Але цього зроблено не було. Крім того, персональні картки сенаторів, які не встигли зареєструватися, повинні були бути заблоковані на час голосування, чого, очевидно, не відбулося.

Порушення регламенту через явний поспіх сенаторів за будь-яких обставин схвалити введення російських військ до держави-сусіда, мають стати приводом для позову до Конституційного суду Росії про скасування прийнятого рішення, зазначається у публікації.

Нагадаємо, 12 березня стало відомо про звільнення з посади головного редактора Ленти.Ру Галини Тимченко. На її місце призначено заступника генерального директора компанії із зовнішніх комунікацій Олексія Гореславского.

13 березня посаду генерального директора Ленти.Ру залишила Юлія Міндер.

Журналісти вважають, що призначення Гореславского є прямим тиском на редакцію Ленти.Ру, а «звільнення незалежного головного редактора і призначення керованого, в тому числі безпосередньо з кремлівських кабінетів, – це вже порушення закону про ЗМІ, що говорить про неприпустимість цензури».

Відзначимо, 12 березня ще до звільнення Тимченко Роскомнадзор виніс попередження Ленте.ру за публікацію інтерв’ю з представником руху Правий сектор Андрієм Тарасенко. Як відомо, після винесення двох попереджень протягом 12 місяців Роскомнадзор подає позов до суду для припинення дії свідоцтва про реєстрацію засобу масової інформації.

Сьогодні стало відомо, що з видання звільнилися 39 журналістів.

Джерело: news.liga.net