Верховна Рада України не проголосувала за закон про створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів.

Про це інформує видання УНІАН.

Відповідно до закону № 9285, пропонується внести відповідні зміни шляхом заміни назв військових комісаріатів на обласні, територіальні (місцеві) центри комплектування та соціальної підтримки.

Також депутати двічі не проголосували за повернення до розгляду закону.

Представляючи законопроект, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник нагадав, що документом "ліквідується радянщина в системі Збройних сил України, в системі мобілізаційної підготовки та мобілізації".

"Ми змінюємо назви військових комісаріатів на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Це не тільки зміна назви, це зміна функціоналу. Тому що це не тільки місце, де людина, громадянин отримує можливість служити і почесне звання військовослужбовця Збройних сил України, це і місце його працевлаштування", — зазначив депутат.

"Головне, що ці центри також будуть опікуватися соціальною підтримкою", — додав він.

Законопроектом пропонувалося внести відповідні зміни, зокрема, до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу законів про працю, законів "Про оборону України", "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про правовий режим надзвичайного стану", а також до Статуту внутрішньої служби ЗСУ.

Також цей законопроект передбачав, що строки і порядок створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів визначаються відповідними програмами розвитку ЗСУ.

Як писав "Вголос", стало відомо, коли у Раді розглянуть Виборчий кодекс і “мовний закон”.