Верховна Рада ухвалила закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України".

Відповідне рішення підтримали 297 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

"Цей закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій", – йдеться в пояснювальній записці.

Так, ухваленим законом №2051-1 забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів.

Зазначається, що встановлена заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети. Здатність пластикових пакетів до біорозкладання визначається відповідно до гармонізованих європейських стандартів.

Закон передбачає штрафи за використання пластикових пакетів.

Зокрема, за розповсюдження заборонених пакетів передбачено штраф у розмірі від 500 до 1000 (від 1700 до 3400 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 1000 до 2000. За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200, а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років - у розмірі від 200 до 500.