До комітету Верховної Ради з питань організації державної влади офіційно надійшов терміновий спільний висновок Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ).

Висновок стосується законопроекту про народовладдя через всеукраїнський референдум, передає інформаційне управління Апарату ВР. Його ухвалили на онлайн засіданні 124-ї пленарної сесії Венеціанської комісії 8-9 жовтня.

Так, висновок стосується відповідності законопроекту міжнародним стандартам, зокрема Кодексу належної практики щодо референдумів, а також Копенгагенському документу ОБСЄ 1990 року.

У висновку врахували попередні рекомендації Венеціанської комісії про правові рамки проведення національних референдумів в Україні та звіти БДІПЛ та ПАРЄ про вибори, які проводять в Україні.

Наразі законопроект доопрацьовують у профільному комітеті з урахуванням зауважень від Головного юридичного управління Апарату Ради, а також рекомендацій, висловлених у спільному висновку Венеціанської комісії та БДІПЛ.

Раніше Вголос повідомляв: